A co po położeniu izolacji? Czyli krótko o wyborze firmy do wykończenia wnętrza

Samo wybudowanie domu, jego ocieplenie, położenie wszystkich instalacji oraz  wykonanie elewacji to dopiero połowa sukcesu. Ostateczny wygląd domu i wrażenie, jakie będzie budził będzie zależeć przede wszystkim od ostatnich prac, które należy w nim wykonać, czyli tych związanych z wykończeniem wnętrza.

Wybór firmy, która zajmie się tymi pracami jest niezwykle istotny. Zła decyzja sprawi, że problemy i niedoróbki zepsują przyjemność z nowego lokum, albo, aby ich uniknąć, trzeba będzie szukać innej firmy i mieć nadzieję, że tym razem trafiło się lepiej.

Przy wyborze fachowców do prac wykończeniowych warto kierować się opinią znajomych, krewnych czy innych osób, do których ma się zaufanie. Czyjeś polecenie pozwala na dobrą ocenę możliwości i doświadczenia danej firmy, dodatkowo jest szansa na obejrzenie rezultatu. Każda dobra firma ma się czym pochwalić – podając miejsca ostatnich prac czy prezentując zdjęcia “przed” i “po” na stronach internetowych. Po wstępnym wyborze istotne jest uzgodnienie zakresu prac i dopytanie o doświadczenie związane z konkretnymi rozwiązaniami (np. nie każdy fachowiec zna się dobrze na stiukach weneckich). Niektórzy pracownicy posiadają na tyle wiedzy i doświadczenia, że sami są w stanie coś doradzić inwestorom, np. wzór parkietu, kolory ścian czy fug.pokój dzienny pokój dzienny