balustrada nierdzewna

Balustrady nierdzewne balkonowe — zalety

Balkon to nadwieszony element architektoniczny budynku, najczęściej jest on w kształcie prostokąta. Znajdujący się na zewnątrz domu balkon, posiada balustrady — zazwyczaj z trzech stron. Jest to przestrzeń użytkowa, rekreacyjna oraz dekoracyjna. Dlatego trzeba zadbać o jej odpowiedni kształt, a także o balustradę, która idealnie wpasuje się stylem w bryłę budynku.

Jakie posiada zalety taka balustrada?

balustrada nierdzewnaPodstawową zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich długowieczność. Będą one odporne na korozje oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Balustrady nierdzewne powinny być pierwszym wyborem w przypadku montażu na balkonie, tarasie oraz schodach zewnętrznych. Są to miejsca szczególnie podatne na oddziaływanie różnych warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, wiatru, gradu itp. Kolejną z zalet jest nowoczesny wygląd. Materiał ten jest stosowany od wielu lat, a jego popularność nadal rośnie. Aktualnie już, w co drugim domu możemy zauważyć konstrukcje balkonu z zastosowaniem stali nierdzewnej. Trzecią zaletą jest różnorodność wzorów oraz wszechstronne łączenie z drewnem, oraz szkłem. Balkon drewniany z nierdzewnymi balustradami będzie wyglądał ponadczasowo i będzie pasował do praktycznie każdej elewacji domu — natomiast wraz ze szkłem nada elegancji.

balustrada nierdzewnaBalustrada z wykorzystaniem stali nierdzewnej ma wiele rozwiązań systemowych pozwalających na samodzielny i bezproblemowy montaż tego typu barierek. Można zakupić gotowe słupki, dobrać pozostałe elementy takie jak zaślepki czy kolana i zamontować na specjalny klej do stali nierdzewnej. Dzięki temu nie ma potrzeby spawania i dodatkowej obróbki. Jeśli chcemy widzieć otaczającą zieleń i piękną okolicę to balustrada ze szkła i stali nierdzewnej będzie świetną opcją, natomiast jeśli mamy „ciekawskich sąsiadów”, którzy zaglądają w okna, to sprawdzi się balustrada ze stali nierdzewnej połączonej z nieprzezroczystym szkłem. Czy taka balustrada ma jakieś wady? Okazuje się, że tak. Są to koszty. Materiał ten nie jest najtańszym wytworem, należy jednak pamiętać, że inwestycja z wykorzystaniem stali nierdzewnej zwróci się na przestrzeni lat. A balustrada nadal będzie w świetnej kondycji. Wyższa jakość to stosunkowo wyższa cena balustrady, ale dzięki temu jej świetny wygląd będzie towarzyszył przez długie lata. Balustrady dostępne są z wszelakich materiałów, warto wybrać materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając balustradę do swojego domu czy tarasu lub balkonu pamiętajmy o bezpieczeństwie oraz trwałości. Balustrada nierdzewna to gwarancja funkcjonalności i eleganckiego wyglądu na długie lata.