baseny ogrodowe ziemne

Basen w ogrodzie – same zalety

Przy temperaturach sięgających nawet trzydziestu stopni Celsjusza każdy marzy tylko o tym, by móc się ochłodzić skutecznie. Picie zimnych napojów czy stanie przy wiatraku daje jedynie chwilową ulgę. Lepsze działanie ma klimatyzacja, jednak wiele osób łatwo się przy niej przeziębia i dostanie ataku kataru.

Czy jest zatem dobry sposób na schłodzenie się latem, ale tak na długo i by się nie rozchorować?

duże baseny ogrodowe ziemneTakowy oczywiście istnieje – trzeba tylko zainwestować w duże baseny ogrodowe ziemne. W nim można spędzić niemal cały dzień i stale czuć przyjemny chłodek. Co warto wiedzieć o takich basenach? Najlepsze modele to właśnie te ziemne, murowane. Baseny dmuchane są dobre dla dzieci czy zwierzaków – nie zajmują duzo miejsca, można je na zimę schować i do tego są tanie oraz łatwo dostępne. Te stelażowe czy podobne są już lepsze, bo mogą w nim przebywać dorośli, sa przy tym stabilniejsze i trwalsze. Jednak nadal nie umożliwiają one np. pływania, czy wielu zabaw jak baseny ziemne. Są one dobrą opcja nawet dla sportowców, bo można w nich stosować przeciwprądu pozwalające na treningu pływackie. Wielkośc basenu można dobrać do rozmiaru działki, liczby domowników czy aktywności jakie będą podejmowane w basenie. mogą być mniejsze i większe, okrągłe, prostokątne i w niestandardowej wersji.

baseny ogrodowe ziemneNa ich dnie można wyrobić schodki czy siedziska, dzięki czemu można w nich nie tylko pływać ale także po prostu usiąść by się ochłodzić. Należy nadmienić, że basen ziemny jest najtrwalszy, najsolidniejszy, najbardziej odporny na uszkodzenia. Zazwyczaj ma on betonową nieckę polkrytą ceramicznymi kaflami, choć są też baseny z tworzywa sztucznego które są wkopywane w ziemię – te są jednak mniej trwałe i nie dają możliwości personalizacji. To już kolejna zaleta basenów ziemnych – mogą mieć różne wielkości i kształty, ale także kolory płytek, oświetlenie (na dnie czy na brzegu), a także akcesoria dodatkowe, takie jak drabinki. Można wykonać nawet strefę masażu wodnego, czy mały brodzik dla dzieci! W ten sposób cała rodzina może bezpiecznie się kąpać i relaksować w wodzie przez cały sezon letni.

Kończąc rozważania, ziemny basen w ogrodzie ma praktycznie same zalety. Pozwala na relaks dla całej rodziny i znajomych, można w nim nie tylko się ochłodzić ale też pływać, grać w wodną siatkówkę czy koszykówkę, jak również sprawić maluchom miejsce do zabawy w wodzie. To doskonała inwestycja szczególnie w dobie ocieplania się klimatu i miesięcu w których temperatura przekracza trzydziestu stopni Celsjusza.