balustrada szklana

Biurowiec – o czym powinien pamiętać inwestor?

Mnożące się szybko w wielu branżach firmy sprawiają, że inwestorzy w każdym dużym mieście co roku decydują się na budowę nowych biurowców. Skąd wiedzą, gdzie warto wybudować nowy obiekt?

Atrakcyjne wnętrze biurowca

balustrada szklanaOczywiście przed przystąpieniem do budowy należy przeprowadzić szczegółową analizę rynku – sprawdzić, ile osób co roku decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i czy poszukiwane są miejsca na biura. Możemy zdecydować się na współpracę z pośrednikiem nieruchomości, który powie nam, jak wiele biur zostało wynajętych w ubiegłych latach i czy na taki wynajem istnieje duży popyt. Jeśli w tym mieście tak jest, możemy zastanowić się nad lokalizacją biurowca. Oczywiście najlepszym miejscem jest centrum, jednak tam nie ma zazwyczaj już miejsca na stawianie kolejnego budynku. Pozostaje nam jedynie okolica. Osobom wynajmującym będzie zależało na jak najlepszej lokalizacji, gdyż w ten sposób klienci firmy będą mogli łatwo znaleźć dany biurowiec. Samą budowę obiektu warto powierzyć sprawdzonej, renomowanej firmie budowlanej – wówczas będziemy mieć pewność, że robota nie przeciągnie się na lata, a zostanie wykonana w ciągu roku. Najlepiej prezentują się biurowce szklane – to z zewnątrz. Co jednak z ich wyposażeniem?

balustrada szklanaMożemy zdecydować się na przykład na wyłożenie ścian dekoracyjnym kruszywem kwarcowym, które wyróżnia się nie tylko estetycznym wyglądem, ale też wyjątkową wytrzymałością. Jest szansa, że przez lata nie będzie konieczny remont. Schody w wielopiętrowym biurowcu powinny być odpowiednio zabezpieczone. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się atrakcyjne szklane balustrady – Kraków jest miejscowością, w których to rozwiązanie jest najpopularniejsze, ze względu na to, że kojarzy się z nowoczesnością. Poza tym szklane balustrady to nie tylko piękny wygląd, ale też bezpieczeństwo. Choć niektórym mogłoby wydawać się, że łatwo mogą zostać uszkodzone, producenci zapewniają, że jest wręcz przeciwnie. Do ich produkcji nie jest wykorzystywane zwykłe szkło, a szkło specjalnie wzmocnione. Nie ma więc obaw, że mogłoby się wydarzyć coś złego. Ponadto możemy zdecydować się na oświetlenie takiej balustrady za pomocą światła LED – wówczas będzie to prezentować się naprawdę wyjątkowo i sprawi, że kontrahenci przychodzący do biur już dzięki wyglądowi biurowca wyrobią sobie dobre zdanie o firmach w nim pracujących.

Dla nas jako inwestorów liczyć się będzie sprzedaż pomieszczeń – jeśli tak ładnie i atrakcyjnie wyposażymy wnętrze, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Możemy liczyć na prawdziwe zyski.