Budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych pod klucz – jak wygląda budowa

W ostatnim czasie dość często można spotkać oferty firmy budowlanych, które to zajmują się budową domów drewnianych pod klucz. Oferty te wyglądają dość kusząco, nim się jednak na ten rodzaj budowy zdecydujemy warto wiedzieć czym się on charakteryzuje.

Domy drewniane dobrze wykonane

Budowa domów drewnianychDomy drewniane pod klucz buduje się zwykle z wykorzystaniem bali drewnianych. Sama opcja pod klucz oznacza dla inwestora tyle, że otrzymuje on budynek, który jest już wykończony, a tym samym gotowy do umeblowania i zamieszkania, co oznacza, że w ramach budowy otrzymuje właściwie gotowy dom. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i praktyczne, przy czym warto wiedzieć o tym, że dostępna jest budowa domów bali także do stanu zamkniętego, co jest zwykle o wiele tańsze, choć nie zawsze bardziej opłacalne. Budowa domów drewnianych pod klucz lub też do stanu zamkniętego ma tę zaletę w porównaniu z tradycyjną technologią murowaną, że jest zdecydowanie szybsza. W przypadku stanu zamkniętego czas budowy standardowo szacuje się na jakieś dwa-trzy miesiące. Warto jednak pamiętać o tym, że na czas budowy takiego domu jak i na jego koszt wpływ ma to jaką konkretnie technologię się do jego budowy wykorzystuje, jakie doświadczenie w tym ma firma zajmująca się jego budową jak i to jaki rodzaj drewna jest stosowany.

Budowa domów drewnianychWarto także zdawać sobie sprawę z tego, że domy drewnie pod klucz budowane są na podstawie gotowych projektów jak i na podstawie projektów wykonywanych na zamówienie. Przy czym większość firm zajmujących się budową domów z bali zajmuje się także przygotowywaniem projektów. Zamówienie takiego projektu w firmie, która będzie się zajmować budową domu jest zwykle bardziej opłacalne niż zamawianie go w innej firmie zajmujących się np. tylko projektowaniem. Jest to jedna z tych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy, która ma się zająć budową domu drewnianego. Przy wyborze poza możliwością projektowania, warto także wziąć pod uwagę to jak duże firma budowlana ma doświadczenie w budowaniu domów według interesującej nas technologii, jakie ma ona opinie klientów, z jakiej jakości materiałów do budowy korzysta, itd. Budowa domów drewnianych pod klucz nie tylko brzmi kuszącą, ale w gruncie rzeczy stanowi ona bardzo ciekawa alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych, które nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, a czas oczekiwania na to aż będą one gotowe do zamieszkania jest bardzo długi.

Nim się jednak zdecydujemy na taką inwestycje, warto zdawać sobie sprawę z tego, że terminy firm budowlanych zajmujących się budową domów drewnianych, przynajmniej tych cenionych na polskim rynku są bardzo odległe.