wózki paletowe

Cechy elektrycznych wózków paletowych

Podczas pracy na magazynie często wykorzystuje się wózki paletowe. Służą one do ręcznego przestawiania palet. Ich udźwig może wynosić nawet kilka ton. W przypadku najcięższych palet warto używać wózków elektrycznych. To rozwinięcie wózków ręcznych, które działają na takiej samej zasadzie, ale nie wymagają siły do przestawiania towarów. Praca na magazynie staje się lżejsza i jest wykonywana znacznie sprawniej.

Elektryczne wózki paletowe to kluczowy element magazynów!

wózek paletowyPaletowe wózki elektryczne znajdują zastosowanie w sklepach wielkopowierzchniowych i magazynach. Wykorzystując paletowe wózki elektryczne, można obejść ograniczenie wynikające z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 kwietnia 2009 roku, według którego maksymalna dopuszczalna masa ładunku na wózku paletowym nie może przekraczać 450 kilogramów. W przypadku wózka elektrycznego to ograniczenie nie obowiązuje, ponieważ pracownik nie musi się wysilać, żeby przestawić daną paletę. Opuszczanie i podnoszenie wideł może odbywać się tak samo jak w wózku ręcznym lub dzięki komponentom elektrycznym. Wózki elektryczne różnią się od siebie prędkością jazdy, maksymalnym udźwigiem i wysokością unoszenia towaru. Na wydajność wózka wpływa przede wszystkim rodzaj i pojemność akumulatorów. Elektrycznych wózków paletowych można używać do rozładunku pojazdów dostawczych.

wózki paletowePrzedsiębiorcy decydują się na nowoczesne wózki paletowe elektryczne używane, ponieważ taka inwestycja jest opłacalna i pozytywnie wpływa na organizację pracy magazynu. Paletowy wózek elektryczny jest znacznie tańszy od widłowego i nie wymaga żadnych uprawnień, żeby go używać. Wózki są przystosowane do przewozu standardowych palet. Należy zadbać o to, żeby ładunek był rozłożony równomiernie. Dyszel kierujący może być usytuowany z tyłu lub z boku wózka. Operator dopasowuje prędkość jazdy do warunków pracy, ciężaru ładunku i widoczności. Niektóre modele wózków paletowych wyposażone są w wagi, co dodatkowo usprawnia pracę na produkcji i kontrolę dostarczanych do magazynu towarów. Elektryczne wózki paletowe konstruuje się w taki sposób, żeby operator był chroniony przed przygnieceniem nawet podczas skomplikowanych manewrów. Akumulatory AGM nie wymagają żadnej dodatkowej obsługi.

Podnoszone elektrycznie widły zapewniają wysoki komfort podczas pracy i ograniczają wysiłek ze strony operatora do minimum. Warto zawsze wyposażyć się w więcej niż jeden wózek, żeby kontynuować pracę w czasie ładowania baterii, co może potrwać nawet kilka godzin. Akumulator o pojemności 75 amperogodzin może wystarczyć na całą ośmiogodzinną zmianę.