balustrady

Co nieco o aluminium i balustradach

Aluminium jest glinem. Składa się on z różnych zanieczyszczeń, jednak dokładny jego skład zależy od metody, jaką się go wytwarza. Aluminium można otrzymać przede wszystkim poprzez rafinację elektrolityczną, także ten pierwiastek można otrzymać poprzez elektrolizę tlenku glinu.

Balustrady mogą być aluminiowe

balustradyOtrzymany materiał jest tak zwanym aluminium hutniczym. Aluminium jest pierwiastkiem, z którego wytwarza się wiele przedmiotów na co dzień użytkowanych czy to w domach, czy to na skalę przemysłową. Z aluminium można wykonywać blachy, ogrodzenia, różną automatykę do bram, czasem także balustrady. W Warszawie istnieje firma, która zajmuje się także produkcją z aluminium takich elementów jak bramy wjazdowe i garażowe. Także w sklepie można spotkać wiele produktów zapakowanych w puszki wykonane z tego materiału, czyli aluminium. Aluminium charakteryzuje się lekkością i niewielką masą. Do tego są bardzo wytrzymałe. Ze względu na swoją plastyczność bardzo łatwe można poddawać je obróbce. Zaletą dużą aluminium jest jego odporność na korozję, ciepło bardzo dobrze przewodzą oraz prąd elektryczny. Istnieje także możliwość wykonywania takiej czynności jak spawanie aluminium. Jest to proces mało znany, ale stosowany. Na przykład spawać można blachy aluminiowe podczas montażu garażu lub ogrodzenia naszej posesji. Elementy wykonywane z aluminium można łączyć także ze sobą przy pomocy nitów, śrub, poprzez lutowanie, skręcanie, czasem nawet poprzez sklejanie. Jeśli chodzi o obróbkę materiału jakim jest aluminium, to można go bardzo dobrze obrobić podstawowymi procesami skrawania czyli toczenie, wiercenie, frezowanie, gięcie lub nawet przez wykrawanie.

Aluminium jest metalem, a więc utlenia się z powietrzem, co powoduje korozję na powłoce aluminiowej. Warstwa tlenku utlenionego na aluminium liczy zaledwie kilka mikromilimetrów i to właśnie ona chroni powłokę blachy aluminiowej przed korodowaniem.