ogrodzenie

Co trzeba wiedzieć o ogrodzeniach systemowych?

Ogrodzenia systemowe to trwałe i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na szybkie ogrodzenie danego terenu. Składają się z gotowych do montażu elementów. Podstawowe komponenty ogrodzenia systemowego to przęsła, furtka i brama wjazdowa. Wszystkie elementy są dopasowane pod względem technicznym i stylistycznym. Do montażu wykorzystywane są słupki ogrodzeniowe, obejmy i łączniki. Do największych zalet ogrodzenia systemowego zalicza się szybki i prosty montaż, co wpływa także na jego cenę.

Ogrodzenia systemowe: funkcjonalność i estetyka w jednym

siatka metalowa Główną cechą ogrodzenia systemowego jest jego spójność. Każdy element jest dopasowany kolorystycznie i stylistycznie. Metalowe elementy ogrodzenia systemowego zabezpiecza się, wykorzystując cynk i farbę proszkową. Pozwala to zabezpieczyć je przed korozją na wiele dekad. Przęsła ogrodzenia systemowego mogą być wykonane ze stalowych drutów, metalowych profili lub betonu. Ważnym elementem ogrodzenia systemowego jest brama – często zostaje ona wyposażona w system pozwalający na jej automatyczne zamykanie i otwieranie. Zwiększa to komfort mieszkańców. Pierwszym krokiem podczas zakupu ogrodzenia systemowego jest zmierzenie posesji. Na podstawie wymiarów określa się liczbę przęseł. Rozkład furtek i bram jest zaplanowany wcześniej, co pozwala dobrać odpowiednią długość przęseł.

ogrodzenieKażdy doświadczony producent ogrodzeń systemowych zapewnia rozwiązania, które umożliwiają szybki i prosty montaż. Ogrodzenie z gotowych elementów nie wymaga skomplikowanych prac montażowych. Podstawą pod ogrodzenie może być betonowa wylewka lub prefabrykowany podkład. Brama, furtka i przęsła posiadają spójną stylistykę, która dodatkowo powinna być dobrana odpowiednio do elewacji budynku. Furtka i brama mogą zostać zautomatyzowane i wyposażone w zaawansowane systemy kontroli dostępu. Zalicza się do tego czujniki, domofony i kamery, które pozwalają zdalnie sterować bramą i furtką, a także rozpoznawać, kto chce dostać się na posesję. Elementy ogrodzenia systemowego można połączyć z funkcjami inteligentnego domu.

Panele dostępne w ramach ogrodzenia systemowego mogą być wykonane w formie dwu- lub trójwymiarowej. W drugim przypadku druty tworzące ogrodzenie posiadają przetłoczenia, co nadaje im ciekawszy wygląd. Pozwala to osiągnąć nietypową i wyróżniającą się na tle sąsiednich posesji stylistykę. Przetłoczenia dodatkowo wzmacniają ogrodzenie. Standardowa szerokość przęsła ogrodzeniowego wynosi 250 centymetrów. Ogrodzenia wykonuje się w stylistyce klasycznej lub nowoczesnej. Przęsła mogą być wykonane także z tworzywa sztucznego lub betonu.