klimatyczny drewniany domek

Co warto wiedzieć o domkach z drewna?

Na działce rekreacyjnej lub w przydomowym ogrodzie można w prosty sposób stworzyć dodatkową przestrzeń wypoczynkową – wystarczy ustawić tam drewniany domek letniskowy. Takie konstrukcje są obecnie dostępne w wersji do samodzielnego montażu. W Skierniewicach można kupić drewniany domek letniskowy wraz z usługą złożenia go na działce.

Ściany domku zapewniają izolację termiczną oraz akustyczną, a dach chroni przed opadami atmosferycznymi

domki z drewna w skierniewicachPostawienie domku letniskowego na działce nie wymaga pozwolenia na budowę. W przypadku małych prywatnych działek rekreacyjnych liczba obiektów stawianych bez pozwolenia nie może przekraczać dwóch na każde pięć akrów terenu. Oznacza to, że na działce można postawić niewielką szopę na narzędzia oraz domek wypoczynkowy. Powierzchnia takiego obiektu może wynosić maksymalnie 35 metrów kwadratowych. Popularne są domki o wymiarze 6×5 metrów. Domek letniskowy musi być jednokondygnacyjny. Ściany domku letniskowego wykonuje się z drewna świerkowego i sosnowego. Do ocieplenia wykorzystuje się wełnę mineralną. Komorowe okna PCV zapewniają wysoki komfort termiczny oraz dostęp do światła słonecznego w ciągu dnia. Domki letniskowe posiadają solidne antywłamaniowe drzwi, co pozwala na ustawienie w nich przydatnych sprzętów bez obawy o ich kradzież. Ogrodowe domki z drewna w Skierniewicach zgłasza się w Urzędzie Miasta.

klimatyczny drewniany domek Lokalni sprzedawcy pomagają w wypełnieniu formalności. W ofercie skierniewickich sprzedawców domków z drewna znajdują się nie tylko same konstrukcje, ale też takie usługi jak transport oraz montaż. Każdy domek można dopasować do indywidualnego zamówienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do drewnianego domku na działce rekreacyjnej doprowadzić energię elektryczną, wodę oraz kanalizację. Jedną z technologii produkcji drewnianych domków rekreacyjnych jest metoda kanadyjska. Wykorzystywane drewno powinno być suszone komorowo. Takie elementy jak słupy tarasowe i wieniec należy wykonywać z drewna wzmocnionego (KVH C24)), co zapobiega pękaniu i odkształcaniu. Wymiar domku mierzy się po obrysie jego podstawy. Wysokość zależy od typu konstrukcji i może wynosić nawet 4,5 metra.

Powierzchnia domku może zostać podzielona na pomieszczenia. Drzwi zewnętrzne są ocieplane. Szkielet ścian wykonuje się z kantówki o wymiarze 10×4 cm. Do izolacji należy zastosować nie tylko wełnę mineralną, ale też folię wiatroizolacyjną i paroprzepuszczalną. Izolowane są ściany, dach i podłoga. Wnętrze wykończone jest drewnianą boazerią. Domek przed wilgocią zabezpiecza się poprzez impregnację.