ocieplanie poddasza pianką w białymstoku

Czy warto ocieplać poddasze pianką?

Odpowiednia izolacja poddasza jest bardzo ważna. Dlatego właśnie powinna być wykonana nienagannie. Obecnie istniej bardzo dobry sposób na wykonanie izolacji termicznej, a mianowicie izolacja pianką poliuretanową. Ten materiał na izolacje termiczną poddasza posiada wiele zalet, które zostaną za chwilę opisane w poniższym tekście.

Ocieplanie poddasza pianką – jakie ma zalety?

ocieplanie poddasza pianką w białymstokuZacznijmy od montażu. Ocieplanie poddasza pianką jest wykonywane metodą natryskową. Firma, która wykonuje montaż takowej izolacji przyjeżdża na plac budowy już z gotową pianką do użycia. Następnie pracownicy nakładają ją przy pomocy specjalnych pistoletów, które połączone są ze zbiornikiem. Izolacje natryskowe wykonuje się bardzo szybko, więc jest to na pewno zaleta tej metody izolacji poddaszy. Kolejna zaleta to lekkość, dzięki czemu izolacja poddasza pianką nie jest dodatkowym obciążeniem dla konstrukcji dachu. Pomimo lekkości ocieplanie pianką jest szczelne, to również znaczy, że taka izolacja dobrze ociepli poddasze tym samym zapewni przyjemne ciepło zimą. Sposób nakładania izolacji natryskowej powoduje to, że dostaje się ona nawet do najtrudniejszych szczelin, a tym samym jest zachowana ciągłość izolacji. Dzięki temu nie powstają mostki termiczne na złączach. Dzięki czemu poddasze ocieplane pianką poliuretanową jest energooszczędne, gdyż ciepło nie wydostaje się poprzez wspominane mostki. Podczas wykonywanie izolacji natryskowej, również nie zapominajmy o izolacji przeciwwodnej. Taka hydroizolacja zabezpieczy izolację termiczną przed wodą przenikającą z dachu. Wiele firm, między innymi te z Białegostoku gwarantują długoletnią trwałość tego produktu jak i jego niezawodność. Dzięki piance izolacja jest trwała i ma wiele parametrów, które na to wpływają. Ocieplanie poddasza pianką w białymstoku ma także inną zaletę, jaką jest dobra dźwiękochłonność. Dzięki temu padający deszcz na dachówkę czy inne pokrycie dachowe nie będzie praktycznie słyszalne wewnątrz. Także parametry ma korzystne, między innymi współczynnik przenikalności cieplnej, w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi są o wiele lepsze, dzięki czemu można zaoszczędzić i uzyskać energooszczędne poddasze, a tym samym potrzebna będzie mniejsza ilość energii na wytworzenie ciepła w domu.

Izolacja termiczna z pianki poliuretanowej ma wiele zalet, a do tego jest ekologiczna i nie wpływa szkodliwie na środowisko. Właśnie dzięki zaletom, czy ekologii wiele osób decyduje się na te innowacyjne rozwiązanie nie tylko w Białymstoku. Inwestycja w dom to inwestycja na lata, czasem i na zawsze, dlatego warto jest wybierać trwałe materiały jak i sprawdzone.