grzejniki kanałowe

Czym są grzejniki kanałowe?

Współczesne budownictwo w dużej mierze skupione jest na kreowanie dużych otwartych przestrzeni, przeszkleń i nieograniczonych ścianami przestrzeni. Widać to doskonale na przykładzie Warszawy i nowoczesnych korporacji, jak i budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego. Jest to z pewnością bardzo ciekawy nurt, jednak nie dla każdego.

Grzejniki kanałowe – kiedy się na nie zdecydować?

Grzejniki kanałoweTakie trendy stwarzają nowe możliwości, ale rodzą także pewne problemy. Jednym z nich jest ogrzewanie. Kiedy w budynku niemalże nie ma ścian lub są one wykonane ze szkła to siłą rzeczy brakuje w nich miejsca na grzejniki. Z drugiej strony trudno wyobrazić sobie nieogrzewany dom lub miejsce pracy zimą i komfortowe funkcjonowanie w nich. Na szczęście inżynierowie tworząc koncepcje nowoczesnej architektury pomyśleli też o nowoczesnym ogrzewaniu, które doskonale będzie z nią współgrać. Jedną z takich propozycji są wydajne grzejniki kanałowe. Powstały one jako alternatywa dla tak zwanej podłogówki i cieszą się coraz większą popularnością. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że nie tracimy miejsca na montaż grzejników na ścianach i nie ingerujemy tym samym w wystrój pomieszczenia. Grzejniki kanałowe umieszczone są pod podłogą i wykończone kratką, która może być wykonana z różnych materiałów. Kolejną mocją stroną tego rozwiązania jest możliwość stosowania go przy każdym rodzaju wykończenia podłogi, co jest nieosiągalne w przypadku tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Dozwolone są nawet panele lub wykładzina. Taki typ ogrzewania doskonale reaguje na zmianę temperatur w pomieszczeniu, a nagrzewanie ich jest błyskawiczne (zwłaszcza w grzejnikach z wentylatorem). Wybierając tę opcje musimy liczyć się z koniecznością regularnego czyszczenia i konserwacji grzejników, z czym nie musimy się borykać, gdy mamy ogrzewanie podłogowe. Innym minusem jest nieco wyższe zużycie energii, a zatem także wyższe rachunki. Kiedy warto zdecydować się na grzejniki kanałowe? Przede wszystkim wtedy, gdy nie możemy zdecydować się na grzejniki dekoracyjne lub klasyczne, ze względu na otwartą przestrzeń lub przeszklenia. Są też doskonałym rozwiązaniem, gdy posiadamy duży taras i przeszkadza nam chłodne powietrza, które przedostaje się stamtąd do pomieszczenia. To także optymalne rozwiązanie do małego pomieszczenia, w którym pragniemy maksymalnie zagospodarować przestrzeń na ścianach.

Każda hurtownia hydrauliczna oferuje ich duży wybór i atrakcyjne ceny, w przeciwności do cennika jaki ma przeciętny sklep hydrauliczny. Warto też zwrócić uwagę na prawidłowy montaż i producenta. W przypadku takich inwestycji zdecydowanie lepiej jest wybrać nieco droższą opcję, lecz z gwarancją na lata.