Dachowe okna PCV

Wiele osób budujących dom jednorodzinny decyduje się na stworzenie użytkowego poddasza zamiast strychu. Zyskujemy w ten sposób bowiem dodatkową przestrzeń mieszkalną. Użytkowe poddasze może być przeznaczone na pokój dziecka czy na sypialnię.

Okna na dach

okna pcvMożliwości jest naprawdę wiele. Aby jednak było to pomieszczenie, w którym przebywanie jest przyjemnością, musimy zadbać o wybór okien dachowych. To właśnie one pozwolą na to, aby do poddasza docierała duża ilość naturalnego światła. Jest ono o wiele przyjemniejsze niż światło sztuczne, dlatego należy o to zadbać. Ale oprócz dopływu promieni słonecznych do pomieszczenia, bardzo ważne są też inne kwestie. Dachowe okna PCV z Rybnika powinny być także energooszczędne. Jest to istotne, jeżeli zależy nam na tym, aby ograniczyć koszty ogrzewania. Dzięki szczelnym, energooszczędnym oknom dachowym ciepło nie będzie uciekało z domu, w związku z czym system grzewczy będzie mógł pracować na mniejszej mocy.

okna pcvZimą robi to prawdziwą różnicę. Energooszczędne okna z Rybnika są trzyszybowe i posiadają współczynnik przenikania ciepła Uw=0,58W/m2K, czyli naprawdę niski – to dzięki temu nie pojawiają się duże straty ciepła. Ponadto takie okna bardzo często posiadają także automatyczny nawiewnik. To sprawia, iż codziennie do pomieszczenia może napływać świeże powietrze, jednocześnie jednak nawiewnik taki nie dopuszcza do wyziębienia poddasza. Jest to więc naprawdę skuteczne rozwiązanie. Istotne jest także to, aby okna dachowe z PCV były bezpieczne w użytkowaniu oraz antywłamaniowe. Producenci uzyskują te cechy poprzez zastosowanie specjalnego systemu mocowań, który opiera się na odpowiednio wyprofilowanych zawiasach. Użycie metalowej listwy w konstrukcji okna sprawia, że włamanie przy użyciu narzędzi staje się o wiele trudniejsze, jeśli nie niemożliwe. Bezpieczeństwo zależy także od zastosowanej szyby – w przypadku okien dachowych pcv stosuje się często szybę hartowaną, która spełnia III klasę bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także szczelność okna, którą uzyskuje się za sprawą dodatkowych uszczelek. Te charakteryzują się długą żywotnością, dlatego doskonale spełniają swoją rolę także mimo intensywnej eksploatacji – wielokrotnego otwierania i zamykania.

Streszczając, rybnickie okna dachowe pcv powinny charakteryzować się najwyższą jakością, aby zapewnić nam bezpieczeństwo, ale i komfort przebywania na poddaszu. Wybierając stolarkę okienną od sprawdzonego producenta, zyskujemy pewność, że okna dachowe będą trwałe, wytrzymałe i posłużą nam długi czas.