folie bezpieczne

Dlaczego warto inwestować w bezpieczne folie?

Bezpieczeństwo jest ważne dla każdego człowieka. Nikt nie lubi żyć w poczuciu stałego zagrożenia. Martwimy się czy dzieci w domu są bezpieczne, czy biuro nie jest narażone na włamanie. Na szczęście dzięki wielu nowoczesnym rozwiązaniom można znacząco podnieść poczucie bezpieczeństwa w domu, czy w firmie. Montuje się kamery monitoringu, systemy alarmowe, wzmacniane drzwi na zamek i zasuwę.

Folie wzmacniające szyby

folie bezpieczne Warto jednak zadbać także o okna, które zwykle są pomijane w kontekście bezpieczeństwa. Rama okienna jest raczej stabilnie, mocno zamocowana i trudna do sforsowania. Otwarcie okna od zewnątrz jest trudniejsze niż otwarcie drzwi, bo nie ma żadnych kluczy i zamków – jest tylko rama okienna i szyba. W związku z tym włamywacze często decydują się na zbicie szyby żeby dostać się do środka. W ten sposób mogą szybko dostać się do środka – uderzenie cegłą czy kamieniem jest szybsze niż próba manewrowania przy zamku drzwi. Dodatkowo właściciel nie tylko zostanie okradziony, ale także będzie musiał sprzątać pozostałości szkła. Jeśli ktoś przebywałby w pomieszczeniu przez które złodziej chce wejść do środka to może zostać zraniony odłamkami szkła. Czy można temu zapobiec? Warto jest zainwestować w polecane folie bezpieczne w Warszawie. To specjalna folia, która jest naklejana tylko na szybę okienną.

folie bezpieczne Można to zrobić bez demontażu okna – wystarczy odkleić warstwę folii, zamocować ją na szybie i już zaczyna ona ,,działać”. Folia jest całkowicie przeźroczysta, zatem w żaden sposób nie ogranicza widoczności, dobrze zamocowana będzie także niewidoczna. W przypadku uderzenia szyba pęknie, ale jej kawałki zostaną zatrzymane przez folię. Szkło nie wpadnie do wnętrza pomieszczenia, nikt się nie zrani, nie trzeba będzie też sprzątać szklanych odłamków. Ponadto taka folia staje się dodatkową barierą do sforsowania przez włamywacza – nie tylko musi dać sobie radę z odłamkami szkła, ale także z kleistą barierą w postaci folii. Warto zaznaczyć, że folia bezpieczna nie tylko wzmacnia szybę, ale także zatrzymuje do 99 procent szkodliwych promieni UV. W przeciwieństwie do folii przeciwsłonecznej nie przyciemnia pomieszczenia, a jednocześnie nie trzeba się martwić o szkodliwe działanie słońca.

W ten sposób można zadbać także o bezpieczeństwo najbliższych oraz sprzętów – promienie UV przyczyniają się do powstawania groźnych zmian skórnych w tym nowotworów (czerniak) oraz negatywnie wpływają na wybarwienie tkanin czy mebli (blaknięcie). Warto zatem jak najszybciej zainwestować w bezpieczne folie okienne.