elewacja drewnopodobna

Dlaczego warto wybrać elewację drewnopodobną?

Wykończenie elewacji budynku drewnianymi elementami jest z pewnością wyjątkowo efektownym rozwiązaniem, niesie jednak ze sobą pewne potencjalne ryzyko oraz gwarancję wysokich kosztów związanych z zakupem samego materiału, a także z jego montażem i późniejszą eksploatacją.

Elewacja imitująca drewno

elewacja drewnopodobnaPo pierwsze, drewno elewacyjne jest bardzo drogim materiałem, ponieważ – ze względu na jego lepszą jakość i wytrzymałość – sprowadzany jest zazwyczaj z egzotycznych krajów, co przekłada się bezpośrednio na jego koszt. Po drugie, wymaga odpowiedniej konserwacji, a zatem regularnego stosowania specjalnych środków impregnujących, które również do najtańszych nie należą. Po trzecie, nawet najmniejszy błąd podczas ich montażu może się odbić późniejszymi bardzo poważnymi problemami – drewno jest materiałem naturalnym, który pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych może ulegać odkształceniom. Pod źle położone panele drewniane może się przedostać woda, co musi doprowadzić do ich zniszczenia. Dlatego doskonałą alternatywną dla prawdziwego drewna staje się elewacja drewnopodobna, która prezentuje się równie dobrze, co panele drewniane, natomiast wykazuje się wieloma czynnikami, które zapewniają stuprocentową satysfakcję klientów.

elewacja drewnopodobnaJest przede wszystkim materiałem o wiele tańszym od swego pierwowzoru, a przy tym wcale nie gorszym jakościowo. Elewacja drewnopodobna wykazuje się wyjątkową trwałością – wykonana z żywicy akrylowej oraz piasku kwarcowego zapewnia dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych, takich jak ulewne deszcze, intensywne działanie szkodliwych promieni słonecznych, wiatr oraz niskie temperatury. Nie wymaga ponadto tak troskliwego obchodzenia się z nią, jak w przypadku drewna – owszem, trzeba ją zaimpregnować, ale zabieg ten wykonuje się przy niej stosunkowo rzadziej. Co bardzo istotne, elastyczna deska jest bardzo prosta w montażu, jest bowiem bardzo lekka i łatwo ją przyciąć do pożądanego rozmiaru – tak na dobrą sprawę wystarczy wyposażyć się w odpowiedniej jakości klej oraz nóż do tapet, żeby samodzielnie dokonać montażu.

Brak konieczności zatrudniania fachowej ekipy remontowej to kolejna oszczędność, która czyni deskę elastyczną dużo atrakcyjniejszym rozwiązaniem od prawdziwego drewna. Co więcej, elewacja drewnopodobna może imitować dosłownie każdy gatunek drzewa, dlatego szeroki wybór zaspokoi potrzeby każdego, nawet najbardziej wymagającego gustu. Co ciekawe, płytki elewacyjne nadają się do montażu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.