beton licowy

Dom betonowy modernistyczny i beton licowy

Budowany nowy dom może mieć różny styl swojego wybudowania, zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Poza tym może być wykonany w różnych technologiach, jak i z różnych materiałów budowlanych.

Beton licowy ma wiele odcieni

beton licowyJednym ze stylów, jakim można budować dom jednorodzinny jest modernizm. Modernizm oznacza coś nowoczesnego, wykraczającego poza standardy. Dom modernistyczny charakteryzuje się prostą brył. W Takim domu nie można spotkać przesadnej sztukaterii, ozdób oraz dekoracji. Poza tym dom taki łączy się z naturą oraz środowiskiem naturalnym. Dlatego dla domów modernistycznych charakterystyczne są duże okna, jak i tarasy. Założeniem tego stylu było „wlewanie” się przyrody do wnętrz. Kolorystyka tego domu zazwyczaj była jasna – bała, szara. Jednak szary ten był jasny. Bardzo często w takich domach można spotkać betony oraz duże przestrzenie. Do budowy wielu domów wykorzystuje się beton licowy. Beton licowy charakteryzuje się różnymi barwami i, gdyż podczas jego produkcji dodaje się domieszki do betonu, jak i barwniki. Poza tym podczas produkcji betonu licowego do budowy domu modernistycznego dodaje się dodatki do betonu. Aby dom modernistyczny był oryginalny używa się odpowiedniego deskowania z którego można kształtować różne formy. Po zawiązaniu się betonu wykonuje się jego szlifowanie, polerowanie, czy też piaskowanie. Poza tym pokrywa się go powłoką hydrofobizacją. Dachy w domach modernistycznych są płaskie i najczęściej pokryte papą.

Jeśli ktoś chce mieć dom nowoczesny to styl modernistyczny jest jak najbardziej dla niego. Domy takie są proste, ale jednak bardzo elegancko oraz dostojnie się prezentują.