klasyczne okna i drzwi drewniane

Drewniane okna i drzwi

Aranżacja domu, czy mieszkania wymaga dużego zaangażowania. Odpowiednie połączenie stylów to połowa sukcesu. Dobranie do tego wszystkiego odpowiednich mebli, a także dodatków dopełnia całą aranżację. Wpisuje się to także w odpowiedni dobór np.: drzwi lub okien.

Stolarka otworowa z drewna

klasyczne okna i drzwi drewnianeDecyzja na drewniane okna i drzwi to nie tylko szlachetny, a przede wszystkim ekologiczny surowiec. Drewno nadaje niepowtarzalnego uroku, klimatu prawdziwego domu. Okna, które są wykonane z drewna posiadają doskonałe parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Charakteryzują się także wysoką odpornością na różnice temperatur. Są zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych. Właściwie konserwowane i pielęgnowane mogą służyć użytkowaniu nawet 90 lat. Okna drewniane wyróżniają się doskonałym designem, a także funkcjonalnością, poprzez co mogą przybierać różnorodne formy i kształty. Konserwacja okien drewnianych wymaga zaznajomienia się z dostępnymi środkami i kolejnością wykonywanych czynności. Ważny jest zasób wiedzy, aby odpowiednio zakonserwować okna. W ofercie firm znajduje się parowanie asortymentu. Polega ono na tym, że do drewnianych drzwi można dobrać nawiązującą stylistykę do pozostałych elementów stolarki drewnianej.

klasyczne okna i drzwi drewnianeDrzwi dzielone są na zewnętrzne i wewnętrzne. Te pierwsze charakteryzuje wykonanie z solidnej konstrukcji, a także zgodnie z najnowszymi technologiami. Natomiast wewnętrzne wyróżniają się perfekcyjną jakością wykończenia, a także szeroką gamą dostępnych wzorów i kolorów. Drzwi wykonywane są z drewna litego jak i kasetonów. Oryginalny rysunek drewna, dodatkowe elementy zdobnicze, a w tym wszystkim wysoka solidność i wytrzymałość. Klasyczne okna i drzwi drewniane idealnie wpiszą się w aranżację każdego stylu. Jest możliwość skorzystania z oferty wzorów producenta, lub stworzyć swój indywidualny wzór. Model drzwi można urozmaicać o elementy szklane, dzięki czemu powstają unikalne wzory. Atutem drzwi drewnianych jest możliwość przemalowania lub odświeżenia ich. Drewno jest surowcem nie zanieczyszczającym środowisko. Konserwacja drzwi drewnianych nie należy do trudnych rzeczy. Od czasu do czasu wystarczy przemyć miękką szmatką nasączoną substancją specjalnie przeznaczoną do pielęgnacji drewnianych powierzchni.

Okna i drzwi drewniane nadają domowi elegancji, wysokiego standardu wykończenia, a także świadczą o dobrym guście jego mieszkańców. Wprowadzają do mieszkania elementy stylu klasycznego sprawiając, że dom całkowicie zmienia swój charakter na dostojny oraz wprowadza pozytywny klimat.