drewniany domek

Drewniany domek – jak stworzyć azyl

Każdy człowiek marzy o własnym kącie, gdzie można odpocząć i oderwać się od problemów życia codziennego. Własny dom to poważna inwestycja i wiąże się z koniecznością dużego nakładu pracy każdego dnia życia. Mieszkanie w mieście z kolei czasem może być zbyt przytłaczające. Posiadanie własnego drewnianego domku może być dobry rozwiązaniem pośrednim.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc cieszyć się pięknym drewnianym domkiem?

domek z drewnaObecnie powstawanie takiego obiektu nie wymaga długoletniego procesu. Domek letniskowy na działce może być azylem dla wielu spracowanych ludzi. Jest miejscem idealnym, by spędzać w nim wakacje i weekendy – w niektórych przypadkach także zimą. To doskonała opcja dla młodych rodziców, którzy na co dzień mieszkają w mieście. Drewniany domek jest też świetną miejscówką na organizowanie letnich imprez przy grillu. Takie rozważanie jest też dobrą opcją dla ludzi, uprawiających wolne zawody, w przypadku których zaszycie się w spokojnym miejscu jest plusem. Obecnie wiele firm stawia domki drewniane w mazowieckim, ale też w wielu innych województwach Polski. W ofertach często znajduje się kompleksowa usługa zawierająca projektowanie, wytworzenie, montowanie i wykończenie domku – tak zwana opcja pod klucz. Domki tego typu mogą powstawać poza działką. Następnie są transportowane i montowane już w miejscu docelowym.

drewniany domek Obecnie istnieje możliwość postawienia na działce obiektu architektonicznego do rekreacji indywidualnej, bez pozwolenia budowlanego, czyli domku na zgłoszenie. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, by nie musieć strać się o oficjalną zgodę z urzędu. Obiekt musi być konstrukcją wolnostojąca, parterową. Nie może bazować na istniejącym już budynku ani nie może być z innym obiektem połączony. Na jeden budynek musi przypadać co najmniej 500 m 2 działki – jest to ważne w przypadku, gdy planowane jest postawienie większej liczby obiektów. Metraż samego domku nie może przekraczać 35 m 2. Jak zostało już wspomniane, każda inwestycja, nawet spełniająca te warunki, musi być jednak zgłoszona odpowiednim instytucjom. Informacji na ten temat warto poszukać w odpowiednim Urzędzie Gminy.

Posiadanie azylu, do którego chętnie się wraca, jest prawdziwym szczęściem. Miejsce, w którym można się wyciszyć, jest marzeniem wielu osób. Drewniany domek charakteryzuje się przytulnością i ciepłem, które bije z tego naturalnego materiału. Dzięki ofertom firm, które proponują stawianie domków pod klucz, cały proces może być sprawny i szybki w realizacji. Należy pamiętać o spełnieniu wymogów prawnych.