Ekologiczne szambo plastikowe

Ekologiczne szambo plastikowe i kupno domu

Kiedy tylko urodziło się nam drugie dziecko natychmiast postanowiliśmy zamienić nasze trzy pokojowe mieszkanie na większy metraż. Rozważaliśmy więc kupno bądź budowę domu.

Ekologiczne szambo plastikowe i drogi wywóz ścieków

Ekologiczne szambo plastikowe Niestety liczyliśmy się z tym, że inwestycja taka nie jest tania w związku z tym będziemy musieli wziąć kredyt i sprzedać mieszkanie. W naszej sytuacji nie mogliśmy pozwolić sobie zatem na budowę dlatego zdecydowaliśmy się na kupno już wybudowanego. Udało nam się odkupić dom od starszego państwa, którzy postanowili wrócić do miasta i zamieszkać znowu w blokowisku. Dom był w stanie średnim. Trzeba było wyremontować dach, elewację no i oczywiście przeprowadzić generalny remont wnętrza. Jednak najwięcej kłopotu przysporzyło nam szambo. Słyszeliśmy, że co jakiś czas wodę z kranu w miejscach gdzie nie ma kanalizacji miejskiej, powinno oddać się do badania tak więc zrobiliśmy. Okazało się, że wykryto w niej zanieczyszczenia. Po przeprowadzeniu stanu technicznego szamba okazało się, że rzeczywiście jest ono nieszczelne. Oczywiście nie było opcji, aby je wyremontować, trzeba było zatem wybudować nowe, w którym byłby zbiornik szczelny, niezagrażający naszemu życiu. Stare natomiast należało opróżnić i usunąć. Byliśmy pewni, że nie zdecydujemy się na betonowe pierścienie, aby uniknąć podobnej sytuacji za kilka lat. Byliśmy praktycznie zdecydowani na ekologiczne szambo plastikowe, jednak patrząc na koszty wywozu ścieków, nie byliśmy do końca przekonani. Może lepsza była by przydomowa oczyszczalnia ścieków. Nie dość, że nie było by problemu z ich wywozem, to jeszcze byłaby ekologiczna i ekonomiczna, bowiem oczyszczona woda służyła by do podlewania kwiatów.

Kalkulując koszta eksploatacji i instalacji zdecydowaliśmy się w końcu na przydomową oczyszczalnie ścieków z drenażem. Jak na razie jesteśmy zadowoleni, co będzie później dopiero się okaże.