zasuwa garażowa

Elementy przydatne w każdym garażu – zasuwa i nie tylko

Garaż murowany lub blaszany to najlepsze miejsce do przechowywania samochodu. Zapewnia on bezpieczeństwo, a przy tym jest wygodny. Zimą nie trzeba skrobać szyb z lodu, a latem samochód nie jest nagrzany. W dodatku auto się tak nie brudzi, jak pozostawione na zewnątrz.

Ochrona przed kradzieżom – zasuwa garażowa

zasuwa garażowaGaraż to także dobre miejsce do przechowywania opon, akcesoriów i maszyn ogrodniczych, czy rzeczy rzadziej używanych, jeśli nie mamy strychu lub piwnicy. Z pewnością, żeby garaż był praktyczny i zapewniał bezpieczeństwo to przyda się nam w nim kilka elementów. Przede wszystkim należy zadbać o dobre zamknięte garażu. Jeśli jest to garaż murowany to stosuje się bramy garażowe, które można otworzyć automatycznie pilotem lub też ręcznie przez zamek i podniesienie bramy. Taka brama nie jest lekka, a jej otwarcie siłą prawie niemożliwe. Jeśli mamy garaż blaszany to najlepszym rozwiązaniem jest solidna metalowa zasuwa garażowa oraz kłódka. Tam drzwi otwierają się uchylnie, maja dwa skrzydła. Zasuwa sprawi, że drzwi będą solidnie zaryglowane, a dodatkowa kłódka na mały kluczyk będzie stanowiła jej idealne dopełnienie. Na pewno nikt nie właśnie się do tak zabezpieczonego garażu. Bezpieczeństwo to także dobre oświetlenie.

zasuwa garażowaMożna stosować naświetlacze przed wjazdem, które włączają się poprzez czujnik ruchu lub też mieć dobre oświetlenie wewnątrz garażu ułatwiające korzystanie z niego po zmroku. Czasem taka lampa może być połączona z bramą garażową. Jak się ona otwiera to czujnik ją zapala i można spokojnie wysiąść z samochodu. W garażu przydają się także liczne stojaki i haki. Stojak na opony jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ opony nie powinny leżeć na wilgotnym podłożu i przylegać ściśle do siebie, a jak wszystkie będą na tej samej wysokości to łatwiej będzie nam je przenosić do zmiany kół. Haki są dobrym rozwiązaniem dla rowerów. Stojące mogą zajmować dużo miejsca, szczególnie w małym garażu to niekorzystne. Stosując haki naścienne rower można powiesić za ramę i tym samym zyskać trochę miejsca. W każdym garażu znajdzie się miejsce na półkę ścienną lub małą szafkę. To dobre miejsce do przechowywania narzędzi ogrodniczych, środków ochrony roślin, nawozów, paliwa do kosiarki, worków na odpady zielone, czy też środków przeciw mrówkom i pająkom.

W szafce można wszystko równo poustawiać tak, że będzie do tego dostęp, a jednocześnie przestrzeń zostanie dobrze wykorzystana. Garaż to miejsce, w którym warto zadbać o bezpieczeństwo. Samo włączanie alarmu czy zamykanie samochodu nie zawsze wystarczy, więc dobra brama i zasuwa jest korzystnym rozwiązaniem.