aranżacja wnętrz

Feng shui w aranżacji wnętrz

Aranżacja domu zgodnie z zasadami Feng Shui może nam przynieść wiele korzyści. W takim mieszkaniu wszystko jest na swoim miejscu – czujemy się tu spokojnie i bezpiecznie. Feng Shui warto wykorzystać zwłaszcza w projektowaniu sypialni.

Aranżacja wnętrz a ustawienie łóżka

aranżacja wnętrzJest to pomieszczenie, które jest naszą główną, prywatną strefą odpoczynku. Powinniśmy więc stworzyć sobie tam odpowiednie warunki do wyciszenia się oraz zebrania sił na kolejny dzień. Podstawową zasadą Feng Shui, którą wykorzystuje aranżacja wnętrz w Warszawie, jest odpowiednie ustawienie łóżka – a więc nie na wprost drzwi. Według Feng Shui takie ustawienie mogłoby negatywnie wpłynąć na nasze uczucia – odbiera szczęście. Kolejną ważną kwestią w Feng Shui jest zasada „podwójności”. Sypialnię zazwyczaj dzielimy z partnerem, wszystko więc powinno być w niej podwójne, aby dwie dusze dobrze ze sobą się czuły. Musimy zakupić dwie poduszki, dwie szafki i tak dalej. Pamiętajmy jednak o tym, że wyposażenie w sypialni powinno być jedynie podstawowe, aby niepotrzebnie nie przytłaczać pomieszczenia. W dodatku najlepiej, aby wszystkie meble były wykonane z tego samego materiału – najlepiej z drewna o tej samej barwie. W sypialni dobrze postawić na jasne drewno lub też pomalowane na biało. W ten sposób zachowamy harmonię wnętrza. Jeśli chodzi o łóżko, najlepiej wybrać taki model, który ma zaokrąglone krawędzie.

aranżacja wnętrzPamiętajmy o odpowiednim doborze materaca do łóżka, najczęściej wybiera się szerokość od 140 cm. Dzięki temu zapewnimy sobie komfortowy sen. Niektóre pary decydują się na osobne materace, jest to kwestia własnego podejścia do wygody. Gdy szukamy szafy do sypialni, pamiętajmy, aby nie wybierać zbyt dużej – najlepiej aby była idealnie dopasowana do naszego wyposażenia, żeby nie stała w połowie pusta i niepotrzebnie nie przytłaczała wnętrza. Do szafy możemy schować wszystko, dzięki czemu pomieszczenie będzie czyste i spokojne. Możemy zdecydować się na szafę z drzwiami z lustrem – dzięki niemu można optycznie powiększyć pomieszczenie. Pamiętajmy też o doborze właściwej komody czy stolika. Lepiej zrezygnować ze zbyt wielu zdobień i postawić na prostotę oraz delikatne uchwyty. Prosty wystrój jest najlepszy dla relaksu. Jeśli chodzi zaś o barwy, unikajmy tych intensywnych i krzykliwych.

Spokój zapewnią nam jedynie stonowane kolory, dobrym wyborem są na przykład delikatne pastele. Jak widać, proste zasady Feng Shui pozwolą stworzyć spokojną i piękną przestrzeń, w której będziemy mogli naprawdę miło i przyjemnie wypocząć. Taka sypialnia to oaza spokoju w domu.