laserowe grawerowanie

Grawerowanie materiałów metodą laserową

Grawerowanie jest niezwykle popularną usługą wykonywaną przez wiele firm. Najczęściej grawer wykonuje się na materiałach takich, jak akryl, sklejka drewniana bądź szkło, beermat oraz papier.

Grawerowanie i spersonalizowane gadżety

laserowe grawerowanieGrawerowane przedmioty najczęściej są upominkami, nagrodami. Wiele firm zajmujących się grawerowaniem laserowym wykonuje również je na elementach, takich jak artykuły piśmiennicze, biurowe, a także wyroby skórzane. Grawerstwo jest rzemiosłem artystycznym, które polega na wykonywaniu rysunków lub napisów na wyżej wymienionych materiałach. Jest nieodzownym elementem zdobienia wielu rodzajów biżuterii zarówno ślubnej, jak i tej, którą kupujemy komuś lub sobie z powodu danej okazji, na przykład urodzin lub rocznicy. Miejsca grawerowane stają się matowe, dzięki czemu wyróżniają się na przeźroczystym lub połyskującym tle. Poprzez zastosowania metody laserowej, grawer wygląda estetycznie i elegancko, a przedmiot staje się elementem dekoracyjnym, który z pewnością przyciągnie uwagę wielu osób. Wielu producentów wykonuje również grawer na przedmiotach okrągłych bądź wypukłych, jest to możliwe poprzez zastosowanie specjalistycznej, rotacyjnej końcówki. Innym materiałem, który jest niezwykle trwały, jak i nadaje się doskonale do grawerowania jest metal. Grawer stworzony na przedmiotach wykonanych z tego materiały zazwyczaj jest czytelny oraz precyzyjny. Charakteryzuje się tym, iż najczęściej zdobi puchary, jak również tabliczki upominkowe.

laserowe grawerowaniePodobnie tak, jak metal idealnym tworzywem jest drewno. To właśnie z tego surowca wbrew wszelkim pozorom wykonywane jest najwięcej przedmiotów upominkowych. Grawerowane drewniane deski kuchenne, a także tabliczki oraz wiele gadżetów. Deska kuchenna z grawerem jest doskonałym pomysłem na prezent na takie okoliczności, jak na przykład Dzień Matki, urodziny czy rocznica związku. Taki element stanowić będzie zarówno ozdobę, jak i użyteczny oraz funkcjonalny przedmiot użytku domowego. Grawerować można jednak praktycznie wszystko. Laserowe grawerowanie materiałów umożliwia wykonywanie zdobień na przedmiotach, jaki są powerbanki, długopisy, a nawet spersonalizowane latarki. Znakowane są również materiały reklamowe lub promocyjne. Wiele szkół, zakładów szkoleniowych lub innych instytucji wykorzystuje znakowane grawerem pen-drive lub notesy w celach promocyjnych, aby wypromować daną markę. Jednak najpopularniejszym przedmiotem, jaki poddać można grawerowaniu są kłódki.

Oprócz loga firmy, najczęściej widnieje na nich indywidualny grawer w formie napisu. Takie kłódki wykorzystywane są przez wielu zakochanych, zawieszane na mostach zdobią krajobraz miejskich uliczek.