kominki hoxter

Jak dobrać kominek do wnętrza?

Wiele osób marzy o tym, żeby w salonie, czy w sypialni mieć kominek z trzaskającym ogniem. Kominek może pełnić nie tylko funkcje grzewcze, ale także estetyczne. Stanowi element dekoracyjny pomieszczenia, nadaje mu niesamowitego klimatu. Żeby jednak kominek w pełni spełniał nasze oczekiwania to trzeba odpowiednio dobrać jego rodzaj do pomieszczenia. W pomieszczeniu nowoczesnym nie można montować pieca kaflowego, tak jak w pokoju vintage nie sprawdzą się kominki wiszące.

Kominki od znanej firmy

 kominki hoxterCzym się kierować podczas zakupów? Jeśli szukamy nowoczesnego kominka narożnego to doskonałym wyborem będą sprawdzone kominki Hoxter. Kominek narożny pozwala na obserwację trzaskającego ognia z dwóch stron. Dawniej kominki miały tylko jedną szybę i musiały być montowane z dala od krawędzi ściany, tak by cała instalacja się zmieściła. Przy kominkach narożnych takiego wymogu nie ma. Ponadto, firma Hoxter oferuje produkty wysokiej jakości, więc wiadomo, że taki kominek po latach będzie tak samo dobrze się sprawował. Do pokoju rustykalnego czy w stylu vintage można zakupić kominek wolnostojący żeliwny, przypominający dawne piecyki. Taki kominek będzie stał na wygiętych nóżkach, będzie raczej niewielkich rozmiarów. W obecnych czasach taki piecyk będzie pełnił przede wszystkim funkcję dekoracyjną, rzadziej będzie to dodatkowy piec grzewczy. Warto zwrócić też uwagę na kominki wiszące.

 kominki hoxterSą to zarówno komiki mocowane na ścianie, jak i kominki montowane na suficie, których część z paleniskiem i szybką znajduje się np. pomiędzy elementami zestawu wypoczynkowego. Koło takiego kominka na pewno nie można przejść obojętnie. Nowoczesne wzornictwo i nietypowy montaż sprawiają, że taki kominek będzie dominującym elementem aranżacyjnym we wnętrzu. Warto wspomnieć też o tym, że w sprzedaży są różne typy kominków. Są te na paliwo stałe np. pellet, najczęściej stanowią wtedy one jedyny lub dodatkowy piec grzewczy. Istnieją też kominki gazowe, czy olejowe (również dające dużo ciepła). Typowo dekoracyjne są natomiast kominki elektryczne oraz biokominki. Dają one niewiele ciepła, za to bardzo ładnie się prezentują.

Dobór kominka do wnętrza nie jest prosty. Trzeba zastanowić się nad takimi aspektami jak to, czy ma to być element grzejny czy dekoracyjny, czy ma stanowić główny element wyposażenia pokoju, czy jedynie dodatkową dekorację. Warto też przeanalizować fakt, iż kominki napędzane są przez różnego typy paliwa, stałe, płynne, gazowe i inne. Dobry kominek powinien być też niezawodny i wytrzymały, tak by przetrwał przez lata.