posadzki samopoziomujące

Jak kłaść posadzkę samopoziomującą?

Coraz większą popularnością cieszą się posadzki samopoziomujące. Nic dziwnego, ich kładzenie jest o wiele szybsze niż w przypadku standardowych posadzek. Wiele osób ceni sobie swój czas, dlatego woli korzystać z tego rozwiązania niż z tradycyjnego.

Posadzki samopoziomujące od dobrego producenta

posadzki samopoziomujące Takie samopoziomujące cienkowarstwowe posadzki producenci proponują w mieszance w workach o wadze 25 kg. Za ich pomocą można wylać posadzkę, której grubość może wynosić od 2 do 22 mm, w zależności od naszych potrzeb. Taka posadzka to doskonały sposób na szybkie wyrównanie podłoża betonowego. W dodatku na niej można ułożyć dowolne elementy podłogowe, nie tylko płytki, ale też panele czy wykładziny dywanowe. Ponadto nie ma żadnych obaw przed stosowaniem tego typu produktach w miejscach, w których panuje szczególna wilgotność, na przykład w łazience czy kuchni. Takie solidne posadzki samopoziomujące w Warszawie oferują sprawdzeni producenci. Przed przygotowaniem mieszanki i rozprowadzeniem jej, należy się upewnić, czy podłoże spełnia warunki określone przez producenta. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby było odpowiednio trwałe oraz nośne, a także całkowicie czyste. Nie mogą znajdować się na nim żadne zanieczyszczenia, zarówno kurz, brud, tłuszcz, farby i tak dalej. Nie dość, że zabrudzenia tego typu pogorszą przyczepność, to jeszcze mogą sprawić, że posadzka nie będzie całkowicie gładka.

posadzki samopoziomujące Upewnijmy się też, że na podłożu nie ma żadnych spękań. W przypadku ubytków podłoża, należy je uzupełnić za pomocą specjalnej zaprawy wyrównawczej. Spękania można zabezpieczyć także poprzez zbrojenie z siatki z włókna szklanego. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy podłoże charakteryzuje się dobrą nośnością, wzmocnijmy je poprzez zastosowanie gruntu głęboko penetrującego. Należy pamiętać także o wykonaniu dylatacji brzegowych. Tak przygotowane podłoże nadaje się do położenia posadzki samopoziomującej. Najpierw należy odpowiednio przygotować mieszankę, według wskazówek producenta – stosując dokładnie tyle wody, ile jest wymagane. Uzyskuje się dzięki temu jednorodną mieszaninę, którą wylewa się na podłoże, a następnie rozprowadza za pomocą listwy zgarniającej w celu uzyskania równej warstwy. Do odpowietrzania można wykorzystać wałek kolczasty. Właściwe rozprowadzenie mieszanki i odprowadzenie powietrza zapobiegnie powstawaniu pęcherzyków na powierzchni posadzki.

Pamiętajmy też o tym, że po około 6 godzinach od wylania posadzki konieczne jest wykonanie nacięć dylatacyjnych. Również po 6 godzinach możliwy jest już ruch pieszy., chyba że zamierzamy wylać kolejną warstwę – możemy to zrobić jednak dopiero po 24 godzinach po wyschnięciu poprzedniej.