trawnik

Jak przygotować glebę pod trawnik?

Dobrze utrzymany trawnik jest tym elementem, który może bardzo pozytywnie przełożyć si na postrzeganie danej posesji przez osoby postronne. Bardzo ważne dla korzystania z danego trawnika jest to, w jaki sposób został on utworzony. Szczególnie istotne jest właściwe przygotowanie gleby pod wysiew trawnika.

Dokładne przygotowanie gleby pod trawnik

trawnikPierwszym etapem, który należy wykonać przed wysiewem trawy, jest oczyszczanie terenu. Trzeba usuwać z gleby wszystkie kamienie, gruz, czy też gałęzie, które to mogą zakłócić swobodny wzrost trawy. Dodatkowo, elementy te mogą być źródłem wielu chorób, dlatego też usunięcie przeszkód terenowych jest ważnym zadaniem, które należy wykonać. W przypadku różnego rodzaju problemów, warto jest także poszukiwać firmy która wykonuje kompleksowe zakładanie trawników – Wrocław jest miastem, gdzie takich firm jest zdecydowanie najwięcej. Dzięki temu, można mieć pewność, że poszczególne etapy, które są konieczne aby możliwe było wysianie pięknego trawnika, zostaną wykonane zgodnie z zasadami. Firmy takie na przykład wykonują w niektórych przypadkach, dodatkowe instalacje, które pomagają utrzymać trawnik w dobrym stanie.

gleba pod trawnikTe instalacje mogą służyć do nawadniania trawy, czy też drenaż. Kolejny etap to przekopanie ziemi pod trawnik. Należy tutaj pamiętać o konieczności utworzenia wykopu na głębokość szpadla, jednocześnie usuwając kamienie oraz chwasty, W przypadku gleby o niekorzystnej charakterystyce, na przykład gleby gliniastej, warto użyć dodatkową warstwę kompostu, która ją użyźni. Najlepsze efekty można uzyskać przy zastosowaniu glebogryzarki, która pozwala na jednoczesne spulchnienie oraz zmieszanie podłoża. W większości wypadków konieczne okaże się także stosowanie różnych metod, poprawiających właściwości gleby. Jest to konieczne aby uzyskać glebę piaszczysto – gliniastą, która miałaby grubość do 30 cm. Pod nią powinno się znajdować zawsze dobrze przepuszczalne podglebie. Aby poprawić właściwości gleby pod trawnik, można zastosować na przykład żwir funkcjonalny, którzy poprawia w znacznym stopniu warunki powietrzno – wodne w ziemi. W podobnym celu można zastosować również ziemię kompostową, która pozwoli na zwiększenie próchnicy w glebie.

Wysiew trawnika może się okazać bardzo trudnym zadaniem. Wynika to z faktu konieczności dostosowania gleby, pod wysiew trawy. Kluczowe jest również usunięcie wszelkiego rodzaju przeszkód terenowych, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na rozrost roślin. W wielu przypadkach, warto przed wysiewem trawnika skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ogrodydawid.pl!