regulacja okien pcv

Jak regulować okna PCV?

Kupując nowe okna PCV, powinniśmy zadbać o ich odpowiednią regulację – chodzi tutaj o ustawienie właściwej wysokości skrzydeł okiennych. Zazwyczaj wiele osób decyduje się na przeprowadzenie takiej regulacji dopiero wówczas, gdy z oknem jest jakiś problem – na przykład skrzydło nie domyka się lub stało się nieszczelne.

Regulacja okien przez serwis

regulacja okien pcvJednakże jeśli wykonalibyśmy regulację już podczas montażu okien, uniknęlibyśmy takich sytuacji i moglibyśmy cieszyć się sprawnym oknem przez lata. Jak przebiega zatem taka regulacja okien PCV w Poznaniu wykonywana przez profesjonalne serwisy? Zawsze tak samo, cała praca przebiega bowiem w raptem siedmiu krokach. Po pierwsze, najpierw należy uchylić okno w celu ściągnięcia osłonki znajdującej się na dolnym zawiasie. W drugim kroku naszym zadaniem będzie dokręcenie śruby regulacyjnej. Jeśli nie wiemy, gdzie ona się znajduje, należy spojrzeć na okno z góry, wtedy ją dostrzeżemy. Podczas dokręcania zauważymy, że skrzydło okienne zacznie się podnosić. W ten sposób nie będzie ono ocierało się o zaczep dolny, dzięki czemu będziemy mogli płynniej je zamykać. Regulacja powinna być dokładna, dlatego najlepiej użyć do tego 4-milimetrowego klucza.

regulacja okien pcvW następnym kroku po prostu sprawdzamy, w jaki sposób uchyla się okno – czy dzieje się to swobodnie czy nie. W tym momencie możemy jeszcze dokręcić lub poluzować śrubę regulacyjną, aby uzyskać odpowiedni poziom swobody w uchylaniu okna. Ale na tym jeszcze nie koniec, ponieważ musimy wyregulować jeszcze pozostałe kierunki, a więc okucia w górnym zawiasie. Po poprawnej regulacji okno będzie płynnie uchylało się i domykało, ponadto podczas pracy klamki nie powinniśmy odczuwać żadnych oporów. Na zakończenie nie należy zapominać o nasmarowaniu mechanizmów okna, które są ruchome. I ot, cała filozofia regulacji okien PCV. Mimo tego aby mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone poprawnie, powinniśmy jednak skorzystać z pomocy profesjonalistów. W Poznaniu znajdziemy wiele fachowych serwisów, które wśród swoich usług wymieniają właśnie między innymi regulację okien PCV i na szczęście nie jest to usługa droga. Dlatego warto z niej skorzystać, jeśli chcemy, aby wszystko przebiegło prawidłowo i aby okna nie stwarzały nam później żadnego problemu, nie generowały usterek oraz awarii.

Bo zazwyczaj właśnie odpowiednie wyregulowanie okien zapobiega późniejszym usterkom, dlatego nie należy tego zaniedbywać. Reasumując, najlepiej jest wyregulować okna PCV bezpośrednio po ich montażu zamiast czekać aż przestaną się dobrze domykać.