duży basen kryty

Jak stworzyć idealny basen przydomowy?

Własny, przydomowy basen to idealne miejsce do letniego relaksu i ochłody. Można w nim pływać, bawić się, albo po prostu odpoczywać w przyjemnie chłodnej wodzie. Żeby jednak móc fatycznie cieszyć się ogrodowym basenem to trzeba zadbać o to, by był on idealnie dopasowany do naszych potrzeb, jak i samej działki.

Jak to zrobić dobrze, by potem nie remontować czy rozbudowywać basenu?

basen kryty Na pewno ważna jest jego wielkość. Można postawić na duże baseny kryte przydomowe, jak i na mniejsze zbiorniki. Wiadomo – im większa działka tym większą konstrukcję można postawić. Jednak rozmiar musi być też uzależniony od tego ile osób będzie z niego korzystać oraz z tego co będzie przy nim zamontowane. Jeśli to pływalnia dla dużej rodziny to nie można postawić małego zbiornika. Jeśli chcemy mieć też basen z przeciwprądem, fontanną czy brodzikiem dla dzieci to także konstrukcja musi być odpowiedniej wielkości. Druga rzecz to kształt niecki. Baseny prostokątne są najczęściej wybierane bo są duże, proste w budowie, łatwe do czyszczenia, a do tego łatwo do nich znaleźć dodatki w postaci osłon, czy zadaszeń. Jednak nie zawsze jest opcja by taki basen mieć. Czasem chodzi o kształt działki, domu, czy innych elementów ogrodowych.

duży basen krytyWtedy basen może być okrągły, owalny, a nawet mieć niestandardowy kształt np. litery L. taka niecka na pewno będzie bardzo oryginalna i przyciągnie uwagę każdego. Trzecia rzecz to głębokość basenu. Zależna jest od tego kto i w jaki sposób będzie z niego korzystał. Basen dla dzieci powinien być o wiele bardziej płytki niż basen dla dorosłych – jest to kwestia bezpieczeństwa. Jeśli niecka ma być wykorzystywana np. do treningów pływackacj to także powinna być głębsza niż kiedy chcemy po prostu siedzieć w wodzie i się relaksować. Kolejna rzecz to wykończenie basenu. Może to być niecka gotowa, wykonana z poliestru, wystarczy taką wsadzić w ziemię i zabezpieczyć. Są też baseny na wymiar, murowane – wtedy budowa trwa dłużej, ale basen będzie wykonany na indywidualne zamówienie według naszego projektu. Kwestia jest taka czy chcemy mieć basen tańszy, mniej trwały, czy taki w wysokim standardzie.

Podsumowując, basen przydomowy na pewno jest doskonałą inwestycją, jednak przed jego zakupem lub zamówieniem projektu trzeba przemyśleć jego wielkość, głębokość, kształt oraz materiał wykonania. Mając pełne dane można podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą budowy basenu na działce, który spełni wszystkie nasze oczekiwania oraz będzie chętnie wykorzystywany przez domowników.