Jak usprawnić odkurzanie basenu?

Posiadanie basenu w przydomowym ogrodzie to prawdziwy komfort, ponieważ latem można schładzać się w basenie do woli. Dla osób, które mają dzieci, basen to świetna forma rozrywki, ponieważ dzieci uwielbiają bawić się w basenie. Niestety basen to nie tylko same plusy, ale i także pojawia się spory minus – jego czyszczenie. Bywa ono niezwykle żmudne i kłopotliwe. Nie musi jednak tak być! Świetnym rozwiązaniem jest zakup specjalnego odkurzacza do basenu, który dokładnie oczyści cały basen z glonów, i korzystanie z niego znowu będzie przyjemne.

Basen a jego odkurzanie

Na rynku jest wiele rodzajów odkurzaczy basenowych. Mając duży basen, warto zdecydować się na odkurzacz automatyczny, który wykona całą „brudną robotę” za posiadacza basenu. Zaawansowane odkurzacze mogą skutecznie czyścić dno basenu, jego ściany, a także nawet linię wodną. Bez problemu pracują w basenach o dowolnym kształcie, czy z dowolnym dnem. Oczywiste jest to, że pływanie w brudnej wodzie nie jest ani komfortowe, ani higieniczne. Polecane odkurzacze basenowe można sterować ręcznie lub też ustawić na tryb automatyczny. W trybie automatycznym odkurzacz po wykonanej pracy sam się wyłączy. Kiedy filtr w odkurzaczu będzie nadawał się do czyszczenia, odkurzacz poinformuje o tym odpowiednim kolorem diody.

Dzięki odkurzaczowi można skutecznie usunąć glony i różnego rodzaju zanieczyszczenia, nawet te większe i bardziej uporczywe. Użytkownik ma możliwość zastosowania filtra do usuwania dużych zanieczyszczeń lub specjalnego filtra, który przyda się do gruntowanego oczyszczania basenów zewnętrznych. Odkurzacz automatyczny jest inteligentnym urządzeniem, które skanuje powierzchnię basenu i dzięki temu dostosowuje swoją pracę, tak, aby była wydajna. Urządzenie zapamiętuje wielkość oraz kształt basenu, dzięki czemu kolejne oczyszczanie będzie jeszcze sprawniejsze. Dzięki wysokiej mocy ssącej odkurzacz bardzo skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami, co sprawia, że po zabiegu czyszczenia znowu można cieszyć się z czystej, świeżej wody.

Kiedy filtr w odkurzaczu wymaga czyszczenia, wystarczy go po prostu wyjąć z obudowy. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby było to łatwe i nie sprawiało problemów. Zebrane zabrudzenia z basenu są szczelnie zamknięte w specjalnym przewodzie, zatem nie dochodzi do ich uwalniania. Po wyjęciu odkurzacza z basenu można w łatwy sposób opróżnić przewód ze zgromadzonej wody. Dla osób, które posiadają mniejsze baseny, świetnym rozwiązaniem będzie lekki odkurzacz elektryczny, który jest bardzo poręczny i w łatwy sposób umożliwia samodzielne czyszczenie dna basenu.