siatka na balkon

Jak używać siatki przeciwko gołębiom?

W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć siatki przeciwko ptakom. Wszystko przez wzgląd na fakt, że wykazują się one bardzo wysoką skutecznością w przypadku niemal wszystkich gatunków ptactwa. Aby jednak odczuć korzyści ze stosowania takich siatek, pamiętać należy o konieczności ich prawidłowego zamontowania.

Po co montuje się takie siatki?

siatka balkonowa na gołębieSiatki ochronne przeciw ptakom wykazują się bardzo wysoką skutecznością w przypadku przeważającej części gatunków ptactwa. Oczywiście, aby tak właśnie było, pamiętać należy koniecznie o ich prawidłowym zamontowaniu. Prawidłowy montaż i dobór takiej siatki jest bardzo ważny, aby nie zakłócała ona naturalnych procesów rozwoju roślin. Siatka o zbyt gęstych oczkach może bowiem utrudniać dostęp promieni słonecznych lub wilgoci do rośliny. Z kolei ta o oczkach zbyt szeroko rozstawionych powodować może, że będzie ona nieskuteczna, jeżeli chodzi o mniejsze gatunki ptactwa. Solidna siatka balkonowa na gołębie musi się wyróżniać przede wszystkim odpowiednio solidnym wykonaniem. Zazwyczaj do ich stworzenia wykorzystywane są tworzywa sztuczne różnego rodzaju, na przykład takie, jak polietylen.

siatka na balkon Dzięki nim można zyskać pewność, że produkt ten będzie wyjątkowo wytrzymały i odporny na działanie niekorzystnych warunków i czynników atmosferycznych. Sporym zagrożeniem dla niskiej jakości siatek są niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Siatki z tworzyw sztucznych przeciw ptactwu wyróżniają się również wyjątkową lekkością. Nie ma dzięki temu ryzyka, że takie zabezpieczenie będzie zbyt dużym zagrożeniem dla krzewu owocowego, który jest zwyczajowo bardziej delikatny niż drzewo. Dodatkowo dobrej jakości siatka tego typu, wyróżniać się powinna uproszczoną możliwością montaż. Elastyczne oczka takiej siatki spowodują, że żadnych problemów nie będzie stwarzać zaczepienie jej o gałęzie. Ułatwi to również dopasowanie układu siatki do kształtu drzewa lub też krzewu. Do montażu najnowocześniejszych odmian takiego zabezpieczenia, nie jest wymagane również użycie profesjonalnych narzędzi. Można się tym zająć więc, w zdecydowanej większości przypadków, zupełnie samodzielnie.

Siatki przeciw ptakom należą zdecydowanie do jednego z bardziej popularnego rodzaju zabezpieczenia. Mimo prostego ich montażu oraz nieskomplikowanej budowy, wykazują się one bardzo wysoką skutecznością w ochronie drzewostanu, krzewów i budynku przed niekorzystnym oddziaływaniem ptaków takich, jak szpaki czy też kawki. Istotne jest, aby kupować takie właśnie zabezpieczenie jedynie w sklepach wyspecjalizowanych w dystrybucji takich elementów ochronnych.