Jak wybrać idealne bombki?

Bombki to niezastąpione dekoracje choinkowe. Występują w wielu kształtach, wielkościach i kolorach. Można dopasować je do rozmiaru drzewka, wystroju wnętrz, czy też do projektu dekorowania choinki. Pojedyncze duże bombki mogą być ozdobą pomieszczenia, jak również świetnym pomysłem na prezent.

Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać najlepsze bombki?

piękne bombki dla firmNa pewno warto wspomnieć o materiałach z jakich produkuje się bombki. Te tradycyjne wykonywane są z dmuchanego szkła. Są idealnie gładkie, błyszczące i piękne. Odpowiednio zabezpieczone nie powinny się rysować czy odbarwiać. Wiadomo, jednak że szkło to nie jest bardzo mocny materiał – jeśli bombka spadnie nam na ziemię to pewnie się zbije lub chociaż popęka – w końcu to nie szkło hartowane. Z kolei bombki plastikowe są tańsze, lżejsze, ale także niewolne od wad. Łatwiej się zarysują, mogą pojawiać się zgniecenia, a brokat czy farba może się z nich złuszczać. Zawsze warto kupować bombki najwyższej jakości, dzięki czemu będziemy wiedzieli, że będą one zdobić nasze drzewko przez wiele sezonów. Druga rzecz to wybór wielkości i koloru bombek. Jeśli mamy drzewko ustawione na stoliku, to powinniśmy kupować drobne bombki, które go nie obciążą.

piękne bombkiMając dużą choinkę możemy pozwolić sobie na więcej. Warto zaznaczyć, że o ile bombki klasyczne kuliste zawsze będą dobrze widoczne, to te w fantazyjnych kształtach np. Mikołaja czy śnieżynki, powinny być nieco większe – chodzi o to by detale było dobrze widoczne. W kwestii koloru panuje pełna dowolność – warto mieć bombki przynajmniej w dwóch kolorach, tak by drzewko nie wyglądało smutno i ponuro. Mogą to być zbliżone do siebie kolory np. granatowy i błękitny, jak i w kontrastowych np. czarnym i białym. Barwy winny być dobrane do łańcuchów i światełek. Warto wspomnieć o tym, że nie wszystkie bombki wiesza się na choince. Piękne bombki dla firm czy na prezent zwykle są zawieszone na metalowym stojaczku, do postawienia na biurku czy stole. Takie bombki mają nawet kilkanaście centymetrów średnicy, a ich zaletą jest możliwość personalizacji. Na bombce umieścimy życzenia świąteczne, imię osoby obdarowanej czy logo firmy.to naprawdę fajna opcja.

Jak widać, w kwestii bombek jest naprawdę wielki wybór produktów. Możemy nabyć klasyczną czerwoną bombkę z brokatem, jak i białą bombkę w kształcie bałwanka. Warto także rozważyć zakup dekoracyjnej bombki na stojaku, którą wręczymy szefowi na święta czy rodzinie podczas Wigilii. Nie kosztuje ona wiele, a wygląda ładnie i można ją personalizować.