altany z trzciny

Jak zadbać o posesję – altany z trzciny, gabiony i inne

Ogród i cała aranżacja posesji to kwestia, która sporo mówi o mieszkańcach jeszcze przed wejściem do ich domu. Jednak to nie kwestia wizualna jest tą najistotniejszą, a poczucie bezpieczeństwa domowników.

Altany z trzciny są trwałe

altany z trzcinyNa to wpływa przede wszystkim solidne ogrodzenie, odpowiednie oświetlenie oraz solidna konstrukcja domu. Do łask wracają bardzo trwałe i efektowne dachy kryte strzechą. Trudno im odmówić niesamowitego wrażenia przytulności i sielskości, jakie sprawiają. Dach z trzciny to także gwarancja doskonałej izolacji termicznej i akustycznej, wentylacji i szczelności. Dodatkowo charakteryzuje je znacznie większa ognioodporność niż kiedyś, dlatego sukcesywnie cieszą się coraz większą popularnością. Wymagają co prawda wzmocnionej konstrukcji i większej inwestycji, jednak każdy, kto zdecydował się na dach ze strzechy wie, że jest to opłacalne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak trwałe są dachy i altany kryte strzechą. Dobrze zaimpregnowane potrafią przetrwać nawet 100 lat. Powoduje to, że nieco większy koszt inwestycji zdecydowanie się opłaci, ponieważ po kilku latach z pewnością nie zajdzie potrzeba reperowania konstrukcji. Razem z tym typem dachów doskonale komponują się altany z trzciny oraz gabiony. T

altany kryte strzechąo bardzo ciekawy typ ogrodzenia, który coraz częściej stosowany jest zarówno przez osoby prywatne, jak i właścicieli firm. Gabiony przede wszystkim dają dowolność w kreowaniu kształtów, oraz wypełnianiu ich dowolnymi surowcami. Mogą to być kawałki drewna, kamienie, żwir, szkoło, części metalowe, czy cokolwiek innego. Mimo, ze są obecnie najpopularniejsze jak typ ogrodzenia i siatki zapobiegające przed osuwaniem się gruntu, to doskonale pełnią też rolę mebli ogrodowych, niskich murków czy ozdobnej osłony stanowiska ze śmietnikami. Ważne, by aranżując posesję zwrócić uwagę na spójność wszystkich elementów. Tak ozdobne formy jak dachy ze strzechy powinny być stosowane w towarzystwie prostych, naturalnych form. Doskonale komponują się elewacją drewnianą czy kamienną. Podobna zasada dotyczy całej kompozycji ogrodu. Ważne są także na pozór mało istotne elementy jak rozmieszczenie punktów świetlnych, funkcjonalny, utwardzony chodnik czy przystrzyżona, pozbawiona chwastów trawa. Podsumowując, na wygląd posesji składa się wiele mniejszych i większych elementów.

Ważne, by szczególny nacisk położyć na trwałość i funkcjonalność zastosowanych materiałów. Zawsze lepiej jest przeznaczyć nieco większą kwotę, na materiały, które być może posłużą nam kilkukrotnie dłużej, a w efekcie okażą się tańsze.