deska podłogowa rustykalna

Jaka deska podłogowa do starszych wnętrz?

Wiele osób decyduje się na zaprojektowanie wnętrza w nieco starszym stylu. Nie zawsze dotyczy to całego budynku, lecz często pojedynczych pomieszczeń. Postarzane pokoje to bardzo często miejsca, w których znajdują się historyczne bądź kolekcjonerskie przedmioty. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie wnętrza z XIX wieku będzie wybór rustykalnych desek podłogowych.

Nietypowa deska podłogowa

 deska podłogowa rustykalnaMają one zastosowanie w wielu pomieszczeniach, w tym przede wszystkim w domach, który opierają się wyłącznie na tym stylu. Rustykalne wnętrza to takie, gdzie w każdym zakamarku budynku znajduje się drewno, a w przypadku wszelkich innych przedmiotów zachowana zostaje prostota. To miejsce, w którym istotną rolę odgrywa oryginalna deska podłogowa rustykalna. Może ona występować w wielu, ciemnych wariantach kolorystycznych i posiadać sporo wzorów. Wykonywana jest z kilku gatunków drewna. Współpracując z producentem, można wybrany produkt dodatkowo postarzyć. Firmy zajmują się też ich olejowaniem, lakierowaniem i szczotkowaniem. Dla osób chcących samodzielnie dostosować produkt istnieje również możliwość zamówienia surowej deski do szlifu. Rustykalne deski są niezwykle łatwe w montażu i mogą mieć wiele zastosowań. Montuje się je nie tylko w domach, ale też w zabytkach i miejscach przeznaczonych do rekonstrukcji wydarzeń historycznych. To także element wyposażenia budynku, który może stać się podstawką dla ciekawych akcesoriów z dawnych okresów. Niektóre osoby wykorzystują tego typu deskę podłogową, aby zamontować ją również na ścianach.

 deska podłogowa rustykalnaTym sposobem dodatkowo tworzy się niezwykle klimatyczne, XIX wieczne wnętrze. Na deski może zostać nałożona dodatkowa powłoka ochronna, chroniąca produkt przed zniszczeniem. Z uwagi na to, iż jest to drewno, należy regularnie je pielęgnować odpowiednimi środkami, aby zachować jego piękny wygląd. Deski tego typu można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, przez internet, jak i zamówić je i producenta. Ostatnia opcja będzie najodpowiedniejsza z uwagi na możliwość dostosowania rozmiarów, kolorystyki, wzorów i sposobów przygotowania produktu. Chcąc stworzyć niebanalnie wyglądające pomieszczenie, warto skłonić się ku modnym, oryginalnym deskom podłogowym utrzymanym w stylu rustykalnym.

Są idealnym rozwiązaniem dla wielu typów pomieszczeń. Szczególnie sprawdzą się w miejscach historycznych bądź obiektach rekonstrukcyjnych. Ich charakterystyczny wygląd odpowiednio odda klimat z dawnych lat. To sprawdzony wybór dla osób, które w swoim domu trzymają mnóstwo pamiątek lub przedmiotów kolekcjonerskich z minionych wieków.