Jakie powinny być dobre parasole reklamowe?

Wraz z biegiem czasu, coraz bardziej istotne dla prowadzenia gastronomii, staje się posiadanie odpowiednich parasoli ogrodowych. Parasole te mogą umożliwić zapewnienie gościom danego lokalu, skuteczną ochronę przed słońcem, oraz deszczem. Mogą one także pełnić bardzo istotne funkcje reklamowe. Aby tak jednak było, bardzo istotne jest dobranie rodzajów takich parasoli, do wymogów konkretnego lokalu gastronomicznego.

Parasole reklamowe – czym powinny się charakteryzować?

Obecnie, parasole reklamowe ogrodowe z nadrukiem są produkowane przez wiele różnych firm i każda z nich zapewnia zupełnie inną jakość produkowanym przez siebie akcesoriom tego typu. Kluczowe dla wyboru odpowiedniego parasola są takie parametry, jak rodzaj powierzchni, na której ma zostać on ustawiony, oraz wielkość baldachimu. Obecnie znane są parasole w dwóch głównych wersjach, to jest z podstawami typu naziemnego, oraz podstawami powierzchniowymi. Te pierwsze są każdorazowo świetnym wyborem w tym przypadku, gdy możliwe jest wykopanie dziury w ziemi – taki rodzaj podstawy zapewnia zdecydowanie wyższą stabilność. Z drugiej jednak strony korzystanie z podstaw powierzchniowych jest koniecznością, w przypadku, gdy na przykład betonowa powierzchnia wyklucza mocowanie parasola ogrodowego w podłożu. Alternatywą dla obu tych rodzajów parasoli są te, w których podstawa jest przykręcana do powierzchni.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem który należy brać pod uwagę wybierając parasol ogrodowy do restauracji jest jego konstrukcja. Znane są bowiem zarówno te przenośne, jak i stałe lub półstałe. Te ostatnie są wykonane z najbardziej trwałych materiałów, takich jak poliuretanowe płótno oraz stelaż, wykonany z anodowanego aluminium. Dzięki temu, parasole ogrodowe tego typu mogą nie być chowane nawet przez cały rok, bez obaw, że ich kolor ulegnie wyblaknięciu, a stelaż, zostanie zaatakowany przez korozję. W przypadku mniejszych budek gastronomicznych, również tych ustawianych okresowo, lepszym wyborem będą mniejsze parasole ogrodowe przenośne. Ten typ parasola zazwyczaj można bez większego problemu złożyć i rozłożyć, są one również znacznie lżejsze i zajmują mniejsze rozmiary. Wybór odpowiednich parasoli ogrodowych o funkcjach reklamowych, powinni być ważny dla każdego punktu gastronomicznego. Ważne, by wybrać takie parasole tego typu, które z jednej strony będą odpowiednio funkcjonalne, z drugiej zaś okażą się również trwałe. Ważne, by dobrać rodzaj takiego właśnie parasola przede wszystkim do charakteru prowadzonej działalności gastronomicznej, to jest tego, czy jest ona stała, czy jest otwierana tylko w trakcie sezonu.

Po funkcjonalne parasole ogrodowe zapraszamy na www.parasole-ogrodowe.pl!