tanie materace lateksowe

Jakie zalety posiadają materace lateksowe?

Do produkowania materacy lateksowych wykorzystywana jest tak zwana pianka lateksowa, a ta produkowana jest z naturalnego mleczka kauczukowego. Wpływa to na odpowiednią elastyczność i sprężystość, co przekłada się na odpowiednie ułożenie ciała na powierzchni elementu sypialnego, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na komfort i wygodę snu. Jeśli chodzi o pozyskiwanie mleczka kauczukowego, które wykorzystywane jest do tworzenia materacy lateksowych, pozyskuje się je z około 2000 gatunków drzew.

Skąd pochodzi lateks do produkcji materacy?

lateksowe materace - tanioWśród nich znaleźć można między innymi kauczukowca brazylijskiego, gwajule srebrzystą oraz mniszka kok-sagiz. Mleczko pozyskuje się poprzez nacięcie kory wcześniej wspomnianych drzew. Zastosowanie tych roślin odkryto już w czasach sprzed ekspansji Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Plemiona Indian smarowały sobie ubrania wcześniej wspomnianym mleczkiem, by chronić je przed deszczem. Dziś szeroko pojęty kauczuk stosuje się do wyrobu lateksu, a tym samym – materaców. Główną zaletą materacy lateksowych jest ich neutralność względem alergii, a co za tym idzie, są w szczególności polecane dla alergików. Jest to spowodowane odpowiednią konstrukcją tego elementu – posiadają wewnętrzne kanaliki zapewniające odpowiedni przepływ powietrza, a co za tym idzie, nie wchłaniają potu, grzybów i różnego rodzaju drobnoustrojów. Lateksowe materace okazują się dodatkowo świetną alternatywą dla osób chcących zachować kompromis pomiędzy twardością a miękkością miejsca do spania.

tanie materace lateksoweZawdzięczać to można wysokiej elastyczności, która zapewnia pełen komfort spoczynku. Idealnie dopasowują się do wagi i pozycji ciała osoby leżącej na materacu. Wysoka elastyczność pianek lateksowych sprawia, że użytkownik ma swego rodzaju uczucie unoszenia się, co niewątpliwie jest miłym doznaniem i dodatkowo jest kolejną zaletą produktu, ponieważ wpływa na wysoki poziom wygody. Ponadto tego typu elementy sypialniane charakteryzują się też stosunkowo niską ceną, która jest w pełni zadowalająca w stosunku do cech, jakie posiada materac. Specjalnie na zamówienie lateksowe materace – tanio w stosunku do jakości można zakupić w odpowiednich miejscach, które zajmują się tego typu produkcją.

Umożliwia to dopasowanie elementów, wymiarów, a także wyglądu do własnych preferencji. Materace lateksowe posiadają szereg cech wpływających na ich wysoką jakość. Są to między innymi – cena, trwałość, antyalergiczność, a także odpowiedni kompromis pomiędzy twardością a miękkością. Ponadto idealnie dopasowują się do wagi oraz pozycji ciała, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort oraz wygodę korzystania z nich.