zmiękczacze wody

Jonizatory wody i właściwości wody alkalicznej

Ludzie posiadają w dzisiejszych czasach co raz większą świadomość na temat tego, jak ważne jest dbanie o utrzymanie organizmu w zdrowiu. Oczywiście każdy z nas już zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Jednak nie zawsze przywiązujemy odpowiednio dużą wagę do jej jakości, a jest to kwestia równie ważna.

Odżelaziacz wody – prawidłowa ilość żelaza w wodzie

odżelaziacz wodyJest dzisiaj naprawdę wiele możliwości na to, aby w odpowiedni sposób poprawić jakość naszej wody kranowej. Oczywiście jednak każdy z nas będzie mógł się zdecydować na inne rozwiązanie. Będzie to uzależnione od tego jakiego rodzaju wodę mamy w swoim domu. Warto na samym początku wspomnieć o tym, że istnieją już dzisiaj rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie wody o właściwościach leczniczych. Oczywiście w tym przypadku nie tylko jej czystość mikrobiologiczna i mechaniczna będzie ważna. Chodzi o zadbanie o prawidłowy odczyn wody. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że naprawdę duże znaczenie ma dla naszego organizmu prawidłowo utrzymana gospodarka kwasowo-zasadowa. To spożywane potrawy i woda wpływają na to w jakim stanie ona jest. Dlatego właśnie warto zadbać o pH naszej wody na odpowiednim poziomie. W tym celu może przydać się nam specjalny filtr do wody. Te podstawowe jego odmiany dbają o mechaniczne oczyszczenie wody i o zabezpieczenie naszych czajników przed kamieniem. Jeśli wybierzemy filtr alkalizujący wodę, wtedy mamy zapewnione również alkaliczne nastawienie naszego organizmu. Jest to woda zasadotwórcza, a każdy z nas wie już jakie konsekwencje może nieść za sobą zakwaszenie organizmu. Jednak bardziej zaawansowaną formą sprawiania, że woda będzie miała odczyn zasadowy będzie jonizator wody. Dzięki niemu uzyskujemy wodę alkaliczną o naprawdę doskonałych właściwościach. Jonizatory działają na zasadzie elektrolizy, dzięki której sole zawarte w wodzie ulegają rozdzieleniu na jony dodatnie i jony ujemne. Te pożądane przez nas, czyli dodatnie zostają w wodzie, natomiast te ujemne aniony nie będą dostawały się do naszego organizmu. Te korzystne jony dodatnie to przede wszystkim magnez i potas. Wyeliminować należy siarkę i chlor. Nie można zapominać również o tym, że ważne będzie zadbanie o odpowiednią zawartość żelaza w wodzie i o jej odpowiednią twardość. Będą to dwa podstawowe zabiegi, o których dużym znaczeniu musimy pamiętać. W tym przypadku dobrze będzie wziąć pod uwagę możliwości jakie daje zmiękczacz odżelaziacz wody. To on zadba o prawidłowe ilości żelaza oraz magnezu w naszej wodzie pitnej. Jednak przy okazji będzie on również działał podobnie jak zmiękczacz wody. Dzięki temu pozbędziemy się osadzającego na naszych sprzętach AGD kamienia kotłowego. Każdy z nas wie jakie to może być męczące.

Trzeba pamiętać również o tym, że woda zbyt twarda również będzie działała zakwaszając nasz organizm. Tego przede wszystkim chcielibyśmy uniknąć. Poza dbaniem o odpowiednie ilościowe spożycie wody, musimy również przykładać duże znaczenie do jej jakości. To właśnie dzięki dobrej spożywanej wodzie, nasz organizm będzie mógł funkcjonować jak najlepiej. Warto pamiętać również o możliwościach nadania wodzie specjalnych właściwości.