kominki narożne

Kasety kominkowe a kominki narożne

Jednym z rodzajów kominków są kominki zamknięte, czyli z kasetami kominkowymi. Jak w przypadku innych kominków, tutaj także potrzebne będą obudowy kominkowe. Firma Austroflamm produkuje piece wolnostojące w Poznaniu, które swoją budową, jak i wyglądem przypominają kominki zamknięte z kasetami.

Czy kominki narożne mogą mieć wkład kasetonowy?

kominki narożneNiestety kominki z płaszczem wodnym nie mogą być tego typu. Także kominki narożne ciężko, aby były z kasetą kominkową. Kominek typu otwartego, jeśli chcemy przerobić możemy to zrobić bez rozbierania go. Właśnie taką możliwość przerobienia kominka na zamknięty dają nam kasety kominkowe. Wstawia się je po prostu do komór spalania. Kasety kominkowe można wykonywać na wymiar tak, aby pasowały idealnie do kominka. Kasety kominkowe różnią się od tradycyjnych wkładów. Przede wszystkim posiadają płaszcz z blachy, który otacza komorę spalania. Poza tym posiadają także wylot ciepłego powietrza, który znajduje się nad drzwiczkami wsadowymi. Czasem kasety kominkowe, które się montuje posiadają także wentylator, dzięki któremu możliwy jest przepływ powietrza, a co za tym idzie w niektórych przypadkach nawet rozprowadzanie ciepłego powietrza do wszystkich innych pomieszczeń. Jeśli przerabiamy kominek z paleniskiem otwartym to mamy część starego komina dymowego pozostaje. Jedynie trzeba dobrze uszczelnić front kaset kominowej w otwartym palenisku. Zmieniając kominek z otwartym paleniskiem na taki z zamkniętym paleniskiem zyskujemy przede wszystkim na większej ilości ciepła, którą będzie nam produkował kominek. Poza tym taki kominek także może służyć do ogrzewania innych pomieszczeń, jeśli zainwestujemy w specjalny system powietrzny do kominka.

Poza tym w tym przypadku już nie musimy montować dodatkowych szyb, które będą chroniły przed wypadaniem drewna oraz iskrami, gdyż kaseta jest już w to wyposażona. Jeśli ma się wybierać pomiędzy kominkiem otwartym, a zamkniętym z kasetą, to wybór jest oczywisty. Kominek zamknięty jest lepszy.