rozdzielnica

Kiedy warto korzystać z mobilnych rozdzielnic?

Rozdzielnice budowlane są tymi elementami, które są nieodłączne na wielu różnych placach budowy. Czasem jednak okazuje się, że ich rozmiary są zbyt duże, aby zapewniać możliwość ich wygodnego użytkowania w praktyce. W takim wypadku, warto sięgać po mobilne odpowiedniki tych właśnie urządzeń.

Zastosowanie mobilnych rozdzielnic

rozdzielnicaCoraz częściej okazuje się jednak, że ich jedyną wada jest mniejsza liczba dostępnych gniazd, w porównaniu do stacjonarnych urządzeń do rozdzielania zasilania. Poza tym jednak, mobilna i przenośna rozdzielnica elektryczna okazuje się być w pełni funkcjonalnym sprzętem, niezbędnym podczas różnych prac wykończeniowych, oraz remontowych. Może być ona wykorzystywana z powodzeniem jako rozdzielnica naścienna w tych miejscach, gdzie jest ograniczona ilość wolnej przestrzeni. Potwierdzeniem, że tego rodzaju sprzęty mogą być bezpiecznie stosowane, są przyznane im certyfikaty bezpieczeństwa, w tym tak istotne jak PN-EN 60439-4:2008, jak i PN-HD 60364-7-704:2010. Właśnie dzięki nim, można mieć pewność, że rozdzielnice nawet te o mniejszych rozmiarach, zadbają o bezpieczeństwo wykorzystywanych sprzętów elektrycznych. Zmniejszenie ich rozmiarów jest związane z ich obudową, wykonaną najczęściej z tworzyw sztucznych.

stała rozdzielnicaPozwoliło to na znaczne ograniczenie wagi tych rozdzielnic, a jednocześnie nie sprawia to, że są one w gorszym stopniu zabezpieczone przed trudnymi warunkami środowiskowymi. Większość z odmian tych urządzeń posiada obudowy, posiadają certyfikaty szczelności, takie jak IP44. Dzięki temu, nadają się one z powodzeniem do wykorzystania w najtrudniejszych warunkach otoczenia, związanych z bardzo wysokim zapyleniem, wilgocią, czy wysokimi temperaturami. Rozdzielnice przenośne bardzo często wyposaża się również w specjalne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie. Są one również nieocenione w tych przypadkach, gdy zaistnieje potrzeba ich zawieszenia na ścianie, do czego mogą posłużyć specjalne otwory w ich obudowie. Warto pamiętać o tym, że te przenośne rozdzielnice posiadają wszystkie udogodnienia, które są typowe dla ich większych odpowiedników. Ze względu na mniejsze rozmiary, ich wykorzystywanie jest jednak znacznie wygodniejsze.

Od pewnego czasu trudno wyobrazić sobie plac budowy bez odpowiedniej rozdzielnicy. Dużym plusem tych sprzętów jest fakt, że są one dostępne w wielu różnych wersjach. Znaleźć można więc również takie, które mogą się pochwalić bardzo kompaktowymi rozmiarami, umożliwiającymi ich wykorzystywanie nawet w pomieszczeniach o małej ilości wolnej przestrzeni.

Więcej informacji na stronie: www.partnersite.eu.