palety produkcyjne

Kiedy wykorzystuje się palety z drewna?

Transport , czy składowanie wielu produktów jest prosty. Owoce można zapakować do skrzynek, ubrania schować do foliowych torebek, a kosmetyki w tekturowych pudełkach. Problem pojawia się wtedy, kiedy produkty są ciężkie, duże, niewymiarowe. Jak przechowywać worki z cementem, jak przewozić ciężkie skrzynki? Tutaj rozwiązaniem mogą być palety drewniane.

Drewniane palety transportowe

palety produkcyjneNie są one drogie, dostępne są w różnych rozmiarach, a samo drewno jest odporne na uszkodzenia. Specjalna konstrukcja palet sprawia, że można je kłaść jedna na drugą, bez problemu można je ,,nabierać” na wózek widłowy, czy wpakować towar na nich do ciężarówki. Bez względu na to czy wybierze się palety produkcyjne z drewna, palety jednorazowe czy inne to zawsze będzie do wybory wybór. Przede wszystkim palety są dobre do składowania towarów. Można na nich kłaść i stawiać duże i ciężkie rzeczy np. worki z zaprawą, skrzynki, pudła. Prostokątny kształt palet sprawia, że układa się je jedna koło drugiej, a także piętrowo. W ten sposób oszczędza się sporo miejsca.

palety produkcyjnePaleta złożona jest z dwóch podkładów połączonych wspornikami. Między jeden a drugi poziom mogą się wsuwać widły wózka widłowego, jak również nietrudno jest ,,ręcznie” przenieść palety. Są one niezastąpione w magazynach. Niedawno pojawiły się też sklepy detaliczne które oferują towar sprzedawany z palet. Dawniej takie rzeczy widywało się tylko w hurtowniach. W ten sposób sklep nie musi inwestować w regały ani w personel potrzebny do wykładania towarów. Wystarczy przenieść paletą z towarem z magazynu, a klienci sami będą do brali. Puste palety zniesie się na magazyn i można je ponownie wykorzystać. Drewniane palety są również idealne do transportu towarów. Standaryzowane rozmiary sprawiają, że zawsze zmieszczą się one na pakę samochodu ciężarowego czy dostawczego. I tu prostokątny kształt sprzyja załadunkowi, ponieważ paka tira również ma taki kształt. Palety łatwo załadować widlakiem na ciężarówkę, jak również je stamtąd zładować. Czy są jakiś mniej standardowe zastosowania palet? Kilka lat temu hitem były meble z palet. Robiło się z nich stoliki, krzesła, a nawet kanapy i fotele. Wystarczyło położyć na palecie wygodne poduszki czy materace i już mebel był gotowy do użycia.

Drewno można dowolnie malować i lakierować, choć najpopularniejsze okazały się klasyczne białe meble. Z palet można robić również osłonki i doniczki na rośliny, taborety, dekoracyjne skrzynki. Dzięki temu nawet starsze i zniszczone palety można odnowić i wykorzystać ponownie, choćby jako dekoracje.

Zajrzyj na: www.tpdfrankowski.pl