tanie cyklinowanie w Bydgoszczy

Koszt zakupu, pielęgnacji i cyklinowania podłogi

Drewniana podłoga odznacza się ponadczasowym charakterem. Doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim zostało ono zaaranżowane. To dlatego właśnie drewniane podłogi cieszą się największą popularnością.

Ile kosztuje cyklinowanie podłóg

tanie cyklinowanie w BydgoszczyNiektórzy mogą obawiać się ceny – w końcu chodzi tutaj nie tylko o koszt podłogi, ale także jej montaż, a także późniejsze koszty renowacji. Bo w przypadku podłogi drewnianej renowacja co kilka lat jest czymś obowiązkowym. Wykonuje się przede wszystkim cyklinowanie. Jeżeli interesują nas koszty, dokładnie je rozpiszmy, abyśmy potem nie zostali zaskoczeni. Więcej pieniędzy wydamy, jeśli wymieniamy podłogę, niż gdy montujemy nową na podłożu betonowym. Już samo wykonanie kosztorysu w przypadku remontu wynosi od 200 do nawet 1300 złotych. A swoje kosztują także prace demontażowe, w tym wywiezienie gruzu. Jeśli chodzi o zakup materiału na podłogę, najdroższe są deski podłogowe z litego drewna. To dlatego, że charakteryzują się największą grubością. Trochę kosztują także parkiety, a najtańsze są mozaiki, które tworzy się z wąskich deseczek podklejonych na siatce. Oprócz ceny materiału, będziemy musieli opłacić też montaż, a surowy parkiet musi być też odpowiednio zabezpieczony, lakierem lub bejcą.

tanie cyklinowanie w BydgoszczyPóźniej po upływie paru lat czeka nas renowacja takiej drewnianej podłogi. Cyklinowanie dostępne jest w różnych cenach, wszystko zależy od miasta. Na przykład bez problemu natrafimy na tanie cyklinowanie w Bydgoszczy. To dlatego, że w tym mieście dużo jest firm specjalizujących się w takiej usłudze, dlatego konkurencja stara się zdobyć klientów nie tylko wysoką jakością, która jest przecież podstawą, ale także niską ceną. Cena cyklinowania zaczyna się od 9 złotych za metr. Najdrożej firmy liczą sobie 15 złotych za metr. Niby niewiele, ale w perspektywie wielu metrów może zebrać się spora sumka. Pamiętajmy też, że cyklinowanie będziemy przeprowadzać regularnie co kilka lat, dlatego to może podnieść koszty. Warto je brać pod uwagę, aby potem nie zostać zaskoczonym. Bo z cyklinowania nie będziemy mogli zrezygnować – jeśli będzie zależało nam na tym, aby podłoga wyglądała na świeżą i piękną mimo długich lat intensywnej eksploatacji, wówczas cyklinowanie jest po prostu koniecznością.

W związku z tym jest to koszt podstawowy. Pamiętajmy też o zakupie preparatów pielęgnacyjnych, na przykład olejów czy lakierów – w końcu po przeprowadzonym cyklinowaniu będziemy musieli taką podłogę drewnianą na nowo zabezpieczyć, a więc zakupu lakieru także nie unikniemy.