listwy wykończeniowe mdf

Listwy wykończeniowe z MDF

Wykończenie wnętrza to końcowy etap aranżowania, jednakże bardzo ważny. Teraz właśnie powinniśmy zwrócić uwagę na szczegóły, które pozwolą nam na uzyskanie oczekiwanego efektu końcowego. Wśród tych istotnych, choć niepozornych detali, wymienić można przede wszystkim listwy wykończeniowe.

Listwy wykończeniowe trwałe i solidne

listwy wykończeniowe mdfSą to listwy ścienne, przypodłogowe oraz sufitowe, które pozwalają estetycznie zamaskować połączenia między ścianą a podłogą czy między ścianą a sufitem. Jakie listwy wybrać? Przede wszystkim w pierwszym kroku powinniśmy rozważyć, z jakiego materiału powinny być one wykonane. Najczęściej producenci oferują dwie opcje – listwy wykończeniowe MDF oraz listwy z poliuretanu. Obie są równie wartościowe, jednak wiele wskazuje na to, że częściej ludzie kupują listwy z MDF. To dlatego, że materiał ten jest bardzo popularny, płyty MDF stosuje się między innymi do produkcji mebli, dlatego też klienci wiedzą, że to materiał trwały i naprawdę solidny. Mają więc pewność, że i listwy z MDF takie będą. Dzięki trwałości będą mogły służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany. A jakie konkretnie zalety posiadają takie listwy przypodłogowe z MDF? Przede wszystkim wyjątkowa twardość, jak też odporność na ścieranie oraz na wilgoć. Dzięki temu listwy takie montowane mogą być w każdym pomieszczeniu, także w kuchni.

listwy wykończeniowe mdfOsoby, które prowadzą ekologiczny tryb życia, z pewnością zwrócą uwagę także na to, że MDF to materiał przyjazny dla środowiska, nie wytwarza żadnych toksycznych substancji czy oparów. Bardzo rzadko zdarza się też, aby ktoś miał alergię na ten materiał. Jeśli wydaje nam się, że listwy wykończeniowe z MDF będą dobrym wyborem w naszym przypadku, warto jeszcze zastanowić się nad ich wyglądem. Producenci oferują najczęściej po prostu białe listwy – jest to jednak zabieg celowy, ponieważ dzięki temu mogą być one poddawane malowaniu i bardzo dobrze przyjmą farbę w dowolnym kolorze. Do pomalowania listwy można wykorzystać farby akrylowe, lateksowe czy też specjalne farby do drewna. Wszystkie bardzo dobrze będą przylegać do podłoża, tworząc wytrzymałą, gładką i estetyczną warstwę. Za pomocą listew możemy wykończyć nie tylko ściany, podłogi i sufity, ale także drzwi czy okna. Do montażu wystarczy zastosować specjalny klej do MDF.

Konkludując, listwy wykonane z płyt MDF to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się przy wykończeniu każdego wnętrza, także tego o dużej wilgotności jak na przykład kuchnia – gdyż materiał ten jest odporny na wilgoć, jak też na uszkodzenia mechaniczne oraz temperatury.