lustra dekoracyjne

Lustra dekoracyjne – do czego pasują?

W sklepach z meblami i akcesoriami do nich najczęściej pojawiają się lampy uniwersalne, takie, które prawie do wszystkiego będą pasowały. Wykonane z naturalnie brązowego drewna, ani nie jasne jak sosna, ani nie ciemne jak heban.

Lustra dekoracyjne – jakie wybrać?

lustra dekoracyjneTakie lampy mają proste kształty, brak zdobień, brak dodatków. Można je z pewnością wstawić i do pokoju dziennego, i dziecięcego, do biura czy do pomieszczeń usługowych. Czasem pojawiają się estetyczne i oryginalne dodatki do wnętrz, takie jak lustra dekoracyjne, ale nawet one potrafią mieć na tyle klasyczne kształty, ze będą pasowały do wielu pomieszczeń, od łazienki do sypialni. Jednak są też meble, które determinują wygląd pomieszczenia, które nie do wszystkiego pasują, a wręcz pasują jedynie do jednego określonego stylu. Takie są meble shabby chic. Zazwyczaj całe pomieszczenia urządza się w takim stylu, ponieważ bardzo trudno jest dopasować meble w takim stylu do czegoś innego. Meble shabby chic są białe lub jasne przecierane. Często maja różne wzorki, ale są to delikatne wzory, takie jak gałązki lawendy, czy małe kwiaty z rogu. Pasują do takich mebli jedynie lampy w stylu prowansalskim i inne akcesoria w tym stylu, ponieważ styl shabby chic i styl prowansalski w zasadzie niczym się od siebie nie różnią i często są uznawane za synonimy.

Z tego powodu jeśli zdecydujemy się na meble shabby chic to musimy być świadomi tego, że nie da się ich przestawić do wnętrza udekorowanego w innym stylu, ponieważ po prostu nie będą one tam pasowały.