Mięciutki domek dla czworonoga: psia budka

Pies, tak jak pozostali domownicy, potrzebuje miejsca, w którym mógłby spać. Jednym nie przeszkadza piesek rozpychający się na łóżku i poduszce, inni wolą, gdy zwierzę ma określone miejsce wypoczynku, z którego regularnie korzysta. Czasem same zwierzęta szukają sobie w domu zacisznego kącika, w którym nie niepokojone będą mogły uciąć sobie drzemkę lub spędzić całą noc. Dobrym pomysłem jest legowisko dla psa, jest ona dla nich wręcz idealne.

W dwóch ostatnich przypadkach, zwłaszcza gdy nasz pies lubi odpoczynek w niewielkiej, zacisznej przestrzeni (nie wszystkim zwierzętom to odpowiada) rozwiązaniem może być kojec dla psa, z racji kształtu zwany po prostu budką. Budka jest wykonana z trwałego, odpornego na ścieranie i łapanie sierści materiału, więc nie będzie wyglądać jak owieczka, kiedy pies zacznie linieć.

Psie budki występują w różnych wymiarach, więc można wybrać odpowiednią, dopasowaną do wielkości zwierzęcia. Są trwałe, ciepłe, posiadają modny kształt i dobrze dopasowane kolory, dlatego mogą stać się ciekawą ozdobą wnętrza. Grube ścianki i podłoga, dodatkowo wymoszczona poduchą, pozwalają psu na spokojny odpoczynek w ciepłym miejscu, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby psi domek stał w chłodniejszej części domu, np. w sieni lub w pomieszczeniu wychodzącym na północ.  śpiący pies

budka kojec dla psabudka dla psa – źródło grafiki