białe listwy podłogowe

Modne listwy podłogowe

Architektura w ostatnich latach przeżyła okres bardzo drastycznego rozwoju. Przez ten czas stała się czymś niesamowicie popularnym, gdzie wcześniej praktycznie nikt nie korzystał z jej usług. Wiążę się to z rosnącym standardem życia i wymogami ludzi, którzy chcą zamieszkiwać miejsca jak najlepiej wyglądające.

Listwy z płyt MDF

białe listwy podłogoweCzęsto wiąże się to z wieloma detalami, które w dużej mierze wpływają na podkreśleniu konkretnych walorów estetycznych wnętrza. Listwy podłogowe to jeden z elementów, który pozornie może wydawać się niezbyt ważny, a jednak ma ogromny wpływ na końcowy efekt wyglądu pomieszczenia w którym są one instalowane. Przede wszystkim wykorzystuje się je we wnętrzach eleganckich w których znajduje się duża ilość elementów drewnianych, jednak takie listwy nadadzą się tak na prawdę wszędzie. Szczególnie jeśli chodzi o listwy drewniane, które są solidne i prezentują się na wysokim poziomie. Nowocześni projektanci często wykorzystują elastyczne białe listwy podłogowe, które najczęściej wykonuje się z płyty MDF. Jest to materiał naturalny, wykonany z włókien drzewnych, które prasuje się podczas obróbki cieplnej dodając kleju. Dzięki temu powstaje materiał stały o bardzo dobrych właściwościach pozwalających na skuteczne wykorzystywanie go właśnie przy produkcji listew.

białe listwy podłogowePrzede wszystkim może on zostać poddany formowaniu pod wpływem ciepła, gdzie w momencie ostygnięcia utrzymuje on uzyskaną formię. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie listew o zaokrąglonych kształtach, co przydaje się przy bardziej nowoczesnych projektach domów wykorzystujących zaokrąglone ściany, czy też różnego rodzaju kolumny. Listwy tego typu najczęściej malowane są na kolor biały, który jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Dlatego też pasuje on praktycznie do każdego wystroju wnętrza, gdzie doskonale kontrastuje on z ciemnymi meblami i podłogami, tworząc bardzo oryginalną kompozycję. Listwy lakierowane są z wykorzystaniem specyfików wysokiej jakości, dlatego też są one odporne na zarysowania oraz plamy. W razie zabrudzenia taką listwę wystarczy przemyć szmatką nasączoną wodą. Elastyczność materiału z jakiego są wykonane gwarantuje, że ich uszkodzenie jest dość ciężkie.

Praktycznie nie ma szans aby listwa pękła lub się wygięła przy standardowym uderzeniu. Jest to więc rozwiązanie dobre, a szczególnie gdy w domu są małe dzieci, które mogłyby dewastować przedmioty na poziomie ziemi. Takie listwy nie są drogimi przedmiotami, a ich montaż jest bardzo prosty, dlatego też jest to rozwiązanie dla każdego.