Tynk

Na czym polega tynkowanie maszynowe?

W ostatnim czasie coraz większa liczba prac związanych z remontami, wykonywana jest w sposób maszynowy. Taki sposób ich realizacji bowiem, powiązany jest bezpośrednio z całym szeregiem niezwykle istotnych zalet. Pozwala przede wszystkim na zdecydowane skrócenie czasu wykonywanych prac oraz na bardziej dokładne i precyzyjne ich efekty.

TynkJedną z prac, które wykonywane są obecnie głównie maszynowo, jest oczywiście tynkowanie. Tynki maszynowe to nic innego, jak specjalne mieszanki, powstałe na skutek zmieszania ich z wodą w odpowiednim agregacie. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nie nakłada się ich i nie wygładza ręcznie. W tym celu natomiast korzysta się z dedykowanych pistoletów natryskowych. Dzięki temu, można w bardzo szybkim czasie wykończyć ściany i sufity w nawet bardzo dużym pomieszczeniu. Z tworzeniem tynków maszynowych związanych jest cały szereg bardzo istotnych zalet. Są one przede wszystkim doskonałym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w danym przedsiębiorstwie. Nie będą one bowiem wymagać wydzielania dodatkowego miejsca na przechowywanie betoniarki. Podobnie, w ich przypadku nie ma konieczności organizacji odpowiednich ilości miejsca na składowanie piasku i przygotowywanie wapna.

TynkowanieDodatkowo, tynkowanie maszynowe jest zdecydowanie krótsze niż wszystkie inne, wykorzystywane do tej pory powszechnie metody. Przyjmuje się, że tynkowanie z zastosowaniem takiej metody zajmuje nawet czterokrotnie mniej czasu od tynkowania metodami tradycyjnymi, przy użyciu betoniarki. Tynkowanie maszynowe jest również obarczone mniejszą ilością przeciwwskazań dla jego wykonania, niż wszelkie metody ręczne. Można tynkować taką właśnie metodą tuż po zakończeniu stanu surowego zamkniętego. Najlepiej jest tynkować maszynowo tuż po zamontowaniu stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej. Dodatkowo, metoda ta jest najprostsza do wykonania kiedy to przygotuje się już instalację wodno-kanalizacyjną w danym budynku oraz instalację centralnego ogrzewania.

Tynkowanie maszynowe cieszy się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Wszystko ze względu na fakt, że jest ono metodą zdecydowanie szybszą w wykonaniu, pozwalającą również na uzyskanie bardziej precyzyjnych oraz trwałych efektów danego remontu. Do wykonania tynkowania taką metodą oczywiście, kluczowe jest użycie odpowiedniego sprzętu, w postaci agregatu oraz specjalnych pistoletów do aplikacji mieszanki. Przydać się może również doświadczenie w wykonywaniu takich prac i z tego względu tynkowaniem takimi metodami zajmować się powinni profesjonaliści.