Nowoczesna jadalnia – jak urządzić?

Jadalnia to coraz częściej eksponowane pomieszczenie. Ludzie przywiązują uwagę do tego, by jadać wspólnie, w gronie rodziny czy znajomych. Chcą też spożywać posiłki w komfortowych i estetycznych warunkach. Dodatkowo jadalnia stanowi idealne pomieszczenie do urządzania imprez.

Hokery – Krzesła do nowoczesnej jadalni

hokeryJest przestronna, łatwo przesunąć wszystkie meble, a mamy też stół do postawienia jedzenia i krzesła do odpoczynku. Jak można modnie i nowocześnie urządzić jadalnię? Na pewno trzeba postawić na dopasowane kolory. Obecnie na czasie jest klasyczne połączenie czerni z bielą, szarością, kremem lub brązem. Są to kolory które odpowiadają każdemu, a przy tym łatwo jest dobrać do nich dodatki. Takie meble dostaniemy także w każdym sklepie meblowym. Można na przykład wykorzystać takie połączenie wybierając białe ściany i ciemne podłogi, lub jasne ściany i podłoże, a ciemne meble. Wtedy uzyskamy przyjemny kontrast, a całość będzie prezentować się atrakcyjnie. Dodatkowo na podłodze można położyć mały dywan. Dawniej się tego nie robiło w obawie przed zabrudzeniami. Teraz w jadalni znajdziemy nawet puchowe dywany typu shaggy, bardzo przyjemne w dotyku.

hokeryNa ścianach można za to zastosować szablony malarskie lub naklejki ścienne ze wzorem filiżanki z kawą, konturów owoców, czy modnego dmuchawca. W nowoczesnej jadalni powinny znajdować się nowoczesne meble. Stosuje się tutaj nie tylko krzesła, ale i hokery obrotowe. Pasują one także do kuchni, czy do wyspy barowej. Hokery barowe to rozwiązanie niestandardowe i nie każdemu będą się podobały, nie mniej jednak można dostać je w różnych wersjach kolorystycznych i z różnym wykończeniem. Dzięki temu łatwiej znajdziemy coś dla siebie. Stoły najczęściej są klasyczne, prostokątne, jednak z krzesłami można eksperymentować. Mamy do dyspozycji stylowe krzesła ze skóry naturalnej lub sztucznej (ekologicznej), designerskie meble z tworzywa sztucznego, czy też meble pokryte tapicerką w modne wzory. W nowocześnie urządzonej jadalni nie może zabraknąć dobrego oświetlenia. Najpopularniejsze jest tutaj zastosowanie kilku małych wiszących lampek zawieszonych ,,przez środek” stołu.

Lamy stanowią dodatkowe punktowe oświetlenie stołu, a przy tym są dekoracyjną ozdobą pomieszczenia. Można także zastosować lampy bez klosza tradycyjnego, czyli na przykład takie wykonane z metalowych prętów okalających tylko żarówkę, jednak ją nie zakrywających. To dobre wyjście dla jadalni w stylu industrialnym. Można także postawić na oprawy sufitowe typu led, czy też jedną dużą, ale ozdobną lampę.