żaluzje szczecin

Nowoczesne wnętrze – żaluzje okienne

Minimalizm oraz nowoczesne urządzanie wnętrz jest nadal na niezwykle modne. Obserwując witryny sklepów meblarskich czy z elementami wyposażenia wnętrz jednoznacznie można stwierdzić, iż minimalizm nadal ma się w Polsce dobrze.

Żaluzje powinny znaleźć się w każdym wnętrzu

żaluzje szczecinJest co prawda kilka odłamów od tej zasady, takich jak na przykład bardzo ozdobne kryształowe (lub z tworzyw podobnych) żyrandole i lampy. Minimalizm dotyczy także takich elementów jak na przykład rolety czy żaluzje, które chętnie wieszane są w oknach w domach i mieszkaniach Polaków. Ostatnim jednak hitem jeżeli chodzi o wyposażenie wnętrz, które ma osłonic dom czy mieszkanie przed niepożądanymi promieniami słonecznymi albo wścibskimi spojrzeniami sąsiadów są plisy. Jest to połączenie niejako żaluzji i rolet w jednym gdyż ich konstrukcja przypomina żaluzje Szczecin natomiast działają podobnie jak rolety. Są niezwykle popularne nie tylko ze względu na nowoczesny design ale i dodatkowe funkcje takie jak na przykład możliwość regulowania ich i od góry i od dołu. Jest to nie tylko niezwykle praktyczne ale i nowocześnie wyglądające i nadające wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Przy wyborze plisów okiennych powinniśmy kierować się natomiast jedną prostą zasadą – kolorem. Powinien on nie tylko pasować do wnętrza ale też być minimalistyczny – nie ma sensu wybierać plisów w takich kolorach jak zielony, żółty czy niebieski czy z wzorem.

Po pierwsze nie będzie to zgodne z trendami a po drugie nie będzie miało uniwersalnego charakteru. Oznacza to, iż przy ewentualnym remoncie i na przykład zmianie koloru ścian mogą okazać się one kompletnie pasujące.