Okna dwuszybowe – zalety

Nowoczesne okna charakteryzuje wyjątkowa konstrukcja. Mamy bowiem do czynienia z oknami dwu- lub nawet trzyszybowymi. To pozwala na zdecydowaną poprawę parametrów technicznych – m.in. szczelności. Jeżeli spojrzymy na ofertę okien dwuszybowych, znajdziemy tam takie okna, które wyróżniają się między innymi doskonałością formy.

Ilość warstw szybowych – dlaczego ma znaczenie

oknaProducenci zwracają uwagę na elegancję charakteryzujące skrzydła, jeśli są one specjalnie zaokrąglone. Zaletą jest zawsze też kolor – biel, która jest wręcz śnieżnobiała. Dzięki temu okna mogą dobrze prezentować się na tle elewacji wykonanej w dowolnym stylu architektonicznym. Niektórzy mogliby obawiać się, że taka śnieżna biel sprawi, że ramy będą łatwo się brudzić. Na szczęście nie jest to do końca prawda. Producenci wskazują na łatwość utrzymania takich okien w czystości – pielęgnacja przebiega zawsze szybko i za pomocą zwykłych detergentów można pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Ponadto tworzywo PCW jest odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dlatego nie musimy obawiać się, że na przykład za sprawą promieni słonecznych rama okienna przestanie wyglądać estetycznie, bo zżółknie.

oknaMimo zalet śnieżnobiałych okien, producenci zdają sobie sprawę z tego, że nie każdemu ta barwa może odpowiadać. Dlatego też często proponują szeroki wybór kolorów. Możemy na przykład zdecydować się na okna o ramie w kolorze drewnopodobnym, dzięki czemu takie dwuszybowe okna z Grójca z powodzeniem mogą naśladować klasyczne okna drewniane. Oczywiście sam kolor okna oraz ilość warstw szybowych to nie wszystko, na co powinniśmy zwracać uwagę. O solidności okna świadczy też rodzaj zastosowanych wzmocnień – na przykład stalowych, a także rodzaj profili. Obecnie producenci cenią sobie profile pięciokomorowe, gdyż dzięki ich połączeniu z dobrymi, sprawdzonymi uszczelkami, możemy liczyć na wysoki poziom izolacyjności cieplnej i akustycznej. Z pewnością jeżeli zależy nam na atrakcyjnie wyglądających oknach, które charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi i mogą być stosowane w budownictwie pasywnym a nawet energooszczędnym, okna dwuszybowe będą dobrym rozwiązaniem, pełnym zalet.

Oprócz klasycznych, najczęściej kupowanych okien skrzydłowych, u producentów znajdziemy też inny asortyment: okna uchylne, rozwierno-uchylne, a także szklane drzwi tarasowe czy drzwi uchylno-przesuwne. Tak szeroki wybór pozwala nam na skompletowanie wysokiej klasy stolarki okiennej, szczelnej i niezawodnej niezależnie od warunków atmosferycznych, do domu czy innego obiektu.