panele 3d

Panele 3d do pokoju dziecka?

Dziecinny pokój kojarzy się nam najczęściej z baśniową krainą zabawy i harmonii. Pragniemy, by nasza pociesza czuła się w nim wyjątkowo i bezpiecznie, dlatego z dużą starannością wybieramy jego poszczególne elementy. Duży wpływ na decyzję powinien mieć wiek dziecka, ponieważ jak wiadomo to co jest dobre dla trzylatka nie musi być odpowiednie dla ośmiolatka.

Panele dekoracyjne 3d to świetne rozwiązanie

panele 3dOdpowiednie dekoracje z pewnością pobudzą wyobraźnię dziecka i zachęcą je do zabawy i poznawania świata. Dlatego do pokoju dziecięcego często wybieramy tapetę. Jest dostępna w wielu wzorach, a dodatkowo zwykła papierowa jest bardzo tania. W parze z ceną natomiast nie idzie jakość, bowiem tapety papierowe łatwo się drą. Dzieci jak wiemy mają skłonności do malowania po ścianach – z porysowaną tapetą nie da się już nic zrobić, należy ją wymienić. Dlatego nie jest to najlepsza opcja – ściąganie i zakładanie tapety nie należy do najłatwiejszych i może okazać się czasochłonne. Farba zmywalna wydaje się bym lepszą opcją, natomiast nie daje wrażenia przytulności. Wybrnąć można z tego stosując naklejki na ścianę lub szablony malarskie. Co prawda farby zmywalne nie są odporne na wszystkie zabrudzenia, takie jak pisaki czy kredki świecowe, jednak przemalowanie ściany jest znacznie prostsze niż ściągniecie starej tapety i nałożenie nowej. Wśród dostępnych rozwiązań są także te mniej konwencjonalne, jak na przykład panele dekoracyjne 3D. One także występują w bardzo ciekawych, odpowiednich dla dzieci wzorach, które można malować na dowolny kolor.

Zdaje się, że mimo wszystko, że panele ścienne 3D są rozwiązaniem do pokoju nieco starszych dzieci, które nie mają już skłonności do bazgrania na ścianach, czy przylepiania kulek z plasteliny. Panele 3D na ściany to materiał, którego cena jest dosyć wysoka, zatem szkoda byłoby tak dużego wydatku, który zostałby prędko zniszczony. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że panele 3D można stosować także na suficie, co w tym przypadku jest bardzo ciekawym pomysłem. W końcu niejedno dziecko marzy o tym, by po położeniu się do łóżka móc podziwiać namiastkę gwiezdnego nieba lub budzić się pośród słońca i ptaków. Panele ścienne 3D zatem wbrew swojej nazwie doskonale nadają się na sufit, a wysoka cena nie będzie w tym przypadku zmarnowanymi pieniędzmi. Miejmy mimo wszystko na uwadze fakt, że dzieci szybko zmieniają swoje upodobania, dlatego zbyt duże inwestycje w wygląd pokoju są zbędne.

Nawet jeśli w danym miesiącu ulubionymi postaciami z bajki są misie to wraz z pojawieniem się nowej ramówki w pokoju naszego dziecka może nastać czas pszczół, a wtedy misie przestaną być atrakcyjne.