drzwi drewniane

Podłogi i drzwi drewniane – jakie wybrać?

Podłogi drewniane są jedynymi z najpopularniejszych rodzajów podłóg. Drewno ma wiele zalet i jest często wykorzystywane, nie tylko przy produkowaniu paneli i parkietów, ale również mebli, dodatków.

Drzwi drewniane z różnym wykończeniem

drzwi drewnianeSzeroki wybór z pewnością jest zaletą, bo możemy wybrać takie podłogi, jakie będą nam najbardziej odpowiadały. Jednak wybór może być też przekleństwem. Jeśli był jeden rodzaj podłóg to je kupowaliśmy. A jak oferta sklepowa jest szeroka to musimy wiedzieć czym powinniśmy się kierować przy wyborze materiałów na nasze podłogi. Przede wszystkim musimy wiedzieć gdzie będziemy kładli nasze podłogi drewniane. Czy będą to podłogi w pomieszczeniu (jeśli tak to czy w pokojach czy też w kuchni), czy też będą to podłogi na balkonu i tarasy. Jeśli kupujemy panele podłogowe do sypialni czy pokoju dziennego to możemy kierować się przede wszystkim odpornością na ścieranie. W takich pokojach będziemy często przebywali i chodzili po tych panelach. Dlatego też powinniśmy wybierać dobrej jakości panele podłogowe z Lublina lub Chełmna, dzięki czemu uszkodzenia podłogi będą odłożone w czasie i nie będą tak widoczne. Warto też się zastanowić nad tym, jakie wykończenie będą miały nasze panele. Czy będą one matowe, półmatowe czy błyszczące.

drzwiTe ostatnie wydają się wielu osobom kuszące, w końcu taka lśniąca podłoga na pewno będzie wyglądała świetnie. Jednak przez ten błysk bardzo widać na podłodze wszelkie zabrudzenia, szczególne jeśli wybierzemy ciemne panele. Wtedy nie obędzie się bez codziennego sprzątania podłóg. W dodatku błyszczące panele mają dużo lakieru na wierzchu, i jeśli montaż drzwi nie będzie odpowiednio zakończony to lakier będzie pod drzwiami szybko schodził. Utrata lakieru jak nie trudno się domyślić jest bardziej widoczna w przypadku błyszczących paneli, niż przy tych matowych. Pamiętajmy też, że nasze drzwi drewniane z chełmna też mają najczęściej matowe wykończenie, więc warto je dopasować do podłóg. Nawet drzwi metalowe nie są lśniące, co potwierdza, że ten wybór jest dobry. Jeśli interesują nas deski podłogowe na tarasy, balkony czy inne powierzchnie znajdujące się na zewnątrz domu to przede wszystkim powinniśmy wybierać drewno egzotyczne. Jest ono odporne na działanie wilgoci w powietrzu, jak również wysokich, letnich temperatur, więc jego żywotność będzie dłuższa. Polecane są też deski kompozytowe, które są mieszanką drewna i tworzyw sztucznych.

Są dzięki temu estetyczne, ale trwałe i odporne na niesprzyjającą pogodę. Podsumowując, warto jest się kierować przede wszystkim wytrzymałością i jakością drewnianych podłóg, a w drugiej kolejności ich praktycznością i estetyką.