podnośniki koszowe

Podnośniki koszowe do prac alpinistycznych

Prace na wysokościach należą do robót niebezpiecznych, dlatego aby je przeprowadzać, trzeba dysponować specjalistycznym sprzętem. Wśród podstawowego wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo pracowników podejmujących się prac alpinistycznych, wymienia się przede wszystkim koszowe podnośniki.

Podnośniki a czyszczenie elewacji

podnośniki koszoweJak sama nazwa wskazuje, posiadają one kosz – czyli podest ograniczony ze wszystkim stron barierkami. Dzięki temu osoba stojąca na podeście nie ma możliwości wypaść poza kosz. W ten sposób wykonywanie wszelkich prac na wysokości staje się o wiele bezpieczniejsze. Takie podnośniki koszowe stosują między innymi osoby zajmujące się czyszczeniem elewacji. O ile w przypadku niskich budynków duże zagrożenie właściwie nie istnieje, o tyle w budynkach wielokondygnacyjnych sprawa jest o wiele poważniejsza. Dlatego właśnie firma oferująca tego typu usługi, powinna dysponować własnymi podnośnikami koszowymi, aby zapewniać bezpieczeństwo swoim pracownikom. Nierzadko jednak takie przedsiębiorstwo nie posiada własnych zwyżek, ponieważ decyduje się na ich wynajem. Jest to także dobra opcja, jednak należy zwracać uwagę na to, czy dana zwyżka, którą chcemy wynająć, charakteryzuje się całkowitą sprawnością pod względem technicznym.

podnośniki koszoweWady techniczne mogą być niewidoczne gołym okiem, dlatego lepiej dobrze sprawdzić dany pojazd przed jego wypożyczeniem. Powinniśmy też zastanowić się, jaka zwyżka dobrze sprawdzi się w naszym przypadku. Do wyboru z pewnością będziemy bowiem wielu podnośniki koszowe teleskopowe czy nożycowe. Ale największe znaczenie ma to, na jaką wysokość może się podnieść dany kosz na podnośniku. Producenci oraz firmy wynajmujące zwyżki oferują urządzenia unoszące na 15, 18 czy 20 metrów. Najczęściej, ale zazwyczaj oferta jest o wiele szersza, dlatego każdy może dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb. Zwyżka sprawdza się także do montażu reklamy wielkoformatowej na szczycie budynku. Dzięki podnośnikowi nie musimy stresować się podczas pracy, zatem istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykonamy wszystko dokładnie i tak jak należy, a efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Konkludując, jeżeli imamy się pracy na wysokościach, weźmy pod uwagę konieczność posiadania podnośników koszowych, które zapewnią nam bezpieczeństwo nawet wówczas, gdy będziemy znajdować się 20 metrów nad ziemią.

Sprawne technicznie podnośniki koszowe to podstawa jeśli chodzi o wyposażenie firmy oferującej profesjonalne prace alpinistyczne, czyszczenie elewacji, wycinkę drzew czy wieszanie reklam wielkoformatowych.