Remont radykalny: usuwanie ścian

Współczesne trendy wnętrzarskie promują jasne, przestronne pomieszczenia, łączące w sobie funkcje dwóch lub trzech, przedzielone tylko umowną granicą lub zupełnie jej pozbawione. Modę tę można zauważyć w otwartych kuchniach, łączonych z jadalniami i salonami, w otwartych antresolach dających widok na pokój poniżej, w sypialniach łączonych z łazienkami, przedzielonych jedynie szklaną ścianą.

Usunięcie ścian (działowych, rzecz jasna) jest coraz bardziej popularne w czasie generalnych remontów: gdy rodzina przeprowadza się “na swoje” lub gdy dorosłe już dzieci opuściły dom, a rodzice planują dostosowanie domu do potrzeb tylko dwóch osób. Większa przestrzeń jest wyjątkowo ważna dla osób mających problemy z poruszaniem się, a inny układ wnętrza pozwala na większą swobodę ruchu.

Kolejnym ważnym punktem na liście zalet takiego remontu jest możliwość zupełnie nowej aranżacji. Niektóre pokoje, ze względu na układ drzwi, okien i grzejników, nie pozwalają na postawienie mebli w dowolnym miejscu, ponieważ nie zmieszczą się na szerokość lub będą przytłaczać całe pomieszczenie.

Taka zmiana może się wiązać z rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Dokonując zmiany w miejscu zamieszkania, zmieniamy równocześnie siebie, swoje podejście do świata i życia. Radykalny remont w jednym aspekcie może przełożyć się na równie radykalne zmiany w innym.

dom po remoncie dom po remoncie dom po remoncie